PROJEKT "NOWA JAKOŚĆ"

Zajęcia rozwijające zainteresowania uczniów szczególnie uzdolnionych ze szczególnym uwzględnieniem nauk matematyczno-przyrodniczych

Celem zajęć było rozwijanie zainteresowań matematyczno - przyrodniczych uczniów, zapoznanie z treściami wykraczającymi poza program nauczania, rozwijanie współpracy i dobrej organizacji pracy oraz przygotowanie do konkursów na szczeblu szkolnym i gminnym.

Zajęcia odbywały się w trzech 8-osobowych grupach z klas I, II i III. Zajęcia prowadziły: Zuzanna Pawłowska, Małgorzata Klecha i Jolanta Gawryś.

Podczas zajęć uczniowie rozwijali i doskonalili swoje zainteresowania matematyczne i przyrodnicze. Z dużym zapałem rozwiązywali skomplikowane zadania tekstowe, nietypowe, wymagające logicznego myślenia. Uczniowie wykonywali ciekawe zadania poszerzające wiadomości ze środowiska. Przeprowadzane były różne doświadczenia, wykorzystując przy tym pomoce dostarczone w ramach Projektu: „Filtr wody”, „Moje laboratorium”, „Hodowla kryształów”. Prowadzili obserwację pogody, korzystali z globusa, map, atlasów, albumów. Swoje zainteresowania doskonalili rozwiązując krzyżówki, grając w gry dydaktyczne: „Miesiące i pory roku”, „Trener pamięci” oraz korzystając z edukacyjnych programów multimedialnych: „Socrates 103 fascynujące eksperymenty”, „Młody Eistein”, „Liczę z Reksiem”. Po wycieczce na łąkę wykonali ciekawe zielniki. Zajęcia te sprawiły uczniom wiele radości i satysfakcji z wykonywanych zadań.

Poziom wiedzy uczniów podniósł się, świadczy o tym udział w konkursach matematycznych i środowiskowych na szczeblu szkolnym i gminnym i otrzymane w nich wysokie wyniki. W Gminnym Konkursie Matematycznym Klas III - I i III miejsce, w Gminnym Konkursie Przyrodniczym Klas III – I i III miejsce oraz 2 wyróżnienia.

Jolanta Gawryś, Małgorzata Klecha, Zuzanna Pawłowska