Adres: Szkoła Podstawowa w Chorzelowie, 39-331 Chorzelów    Tel: 48 17 584 14 22     Fax: 48 17 584 14 22   
   SZKOŁA
 Aktualności
 Osiągnięcia
 Galeria
 Nauczyciele
 Historia
 Archiwum
 Kontakt
   CHORZELÓW
 Nasza miejscowość
   DOKUMENTY
 Kryteria
 Podręczniki

   PUBLIKACJE
 Nauczycieli
   LINKI
 Ciekawe strony
   PROJEKTY
NOWA JAKOŚĆ
 WMKP 
 PIERWSZAKI

Socrates-Comenius
Chorzelów to wieś podmiejska, położona w Kotlinie Sandomierskiej, w południowo-wschodniej Polsce, w północno-zachodniej części województwa podkarpackiego, w pobliżu miasta Mielca. Należy do gminy Mielec. Chorzelów jest zamieszkały przez 2680 osób. Powierzchnia wsi wynosi 876,07 ha.
[Zobacz powiększenie]
W Chorzelowie znajduje się neogotycki kościół parafialny. W kościele można obejrzeć ołtarze barokowe, pochodzące z poczatków XVII w., prospekt organowy z około 1700 r., chrzcielnicę barokowo-klasycystyczną z pierwszej połowy XIX w., gotycką rzeźbę Matki Bożej z Dzieciątkiem, z około połowy XIV w., a także liczne zabytkowe obrazy, rzeźby, makaty, relikwiarze oraz dzwony kościelne. W centralnym ołtarzu znajduje się cudowny obraz Matki Bożej Dzikowskiej. W chorzelowskim kosciele został ochrzczony Władysław Sikorski - wybitny mąż stanu II Rzeczypospolitej, urodzony w pobliskim Tuszowie Narodowym.
Gminny Samorządowy Ośrodek Kultury i Sportu oferuje mieszkańcom Chorzelowa i całej gminy różne formy spędzania wolnego czasu. W ośrodku organizowane są zajęcia taneczne, sportowe, plastyczne, teatralne dla dzieci i młodzieży. Liczne wystawy i imprezy kulturalne przyciągają również wielu dorosłych mieszkańców całej gminy Mielec.
[Zobacz powiększenie]
[Zobacz powiększenie]
W Chorzelowie znajduje się Dom Strażaka, Biblioteka Publiczna, Urząd Pocztowy, Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej, apteka, Zootechniczny Zakład Doświadczalny ze stadniną koni, Zakład Zbożowy - Młyn, piekarnie oraz liczne zakłady usługowe.
Wieś Chorzelów położona jest na nizinie równinnej wznoszącej się około 120 m n.p.m. Klimat wsi należy do klimatów łagodnych. Na terenie wsi przeważają mady czarnoziemne i gleby brunatne. 
Szkoła Podstawowa w Chorzelowie