Adres: Szkoła Podstawowa w Chorzelowie, 39-331 Chorzelów    Tel: 48 17 584 14 22     Fax: 48 17 584 14 22   
   SZKOŁA
 Aktualności
 Osiągnięcia
 Galeria
 Nauczyciele
 Historia
 Archiwum
 Kontakt
   CHORZELÓW
 Nasza miejscowość
   TWÓRCZOŚĆ
 Publikacje
 Prace uczniów
   LINKI
 Ciekawe strony
   REDAKCJA
 Autor
   PROJEKTY
 WMKP 
 PIERWSZAKI

Socrates-Comenius
[Logo]

 SOCRATES - COMENIUS 1 

2004-2007

   Comenius  stanowi jeden z komponentów Programu Socrates, programu działań Unii Europejskiej w dziedzinie edukacji. Celem Programu Socrates, który uruchomiono po raz pierwszy w 1995 roku, jest m.in. promowanie współpracy i wymiany oraz wzmocnienie wymiaru europejskiego w dziedzinie edukacji. Comenius podporzadkowany jest czterem celom ogólnym. Zmierza on, po pierwsze, do podniesienia poziomu edukacji szkolnej i, po drugie, do wzmocnienia jej wymiaru europejskiego. Trzecim celem jest zachecenie do nauki jezyków obcych, a czwartym promowanie świadomości interkulturowej. Projekt Comenius promuje współpracę między grupami uczniów i nauczycieli z różnych krajów europejskich. Ta współpraca stwarza uczestnikom możliwość wzajemnego poznania krajów, kultur oraz sposobów myślenia i stylów życia, jak również lepszego zrozumienia i docenienia swoich partnerów.

[Gałęzie Kultury]

   Nasza szkoła w roku szkolnym 2004/2005 przystąpiła do realizacji 3 letniego projektu "Gałęzie kultury" realizowanego na podstawie programu SOCRATES - COMENIUS przy wsparciu finansowym Wspólnoty Europejskiej. Głównym koordynatorem projektu szkolnego była nauczycielka języka angielskiego - mgr Małgorzata Aleksandrowicz. Nasze działania dotyczyły obchodów różnych uroczystości z 7 państw. W skład naszej grupy wchodziły szkoły z :

  • Polski - Szkoła Podstawowa w Chorzelowie;
  • Norwegii - Ski Skole;
  • Niemiec - Volksschule Wiesent;
  • Martyniki - Ecole Elementaire Morne Rouge Bourg;
  • Hiszpanii - Olabide Iakstola;
  • Irlandii Północnej - Carrick Primary School, St. Patrik's School;
  • Węgier - Templom Teri Attalamos Iskola.
[Unia Europejska]

   Informacje o realizacji i podsumowaniu zadań projektu SOCRATES - COMENIUS - "Gałęzie kultury" są dostępne na stronach Archiwum

Szkoła Podstawowa w Chorzelowie