PROJEKT "NOWA JAKOŚĆ"

Zajęcia logopedyczne dla dzieci z zaburzeniami rozwoju mowy

W ramach projektu ,,Nowa jakość” współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w okresie od 10.02.2012 r. do 30.06.2012 r. prowadzone były w kl. I – III ,,Zajęcia logopedyczne dla dzieci z zaburzeniami rozwoju mowy”. Zajęcia te prowadziły: Anna Łabuz i Dorota Staszko.

Dzieci chętnie uczestniczyły w zajęciach i aktywnie brały w nich udział. Powodem tego były między innymi pomoce dydaktyczne zakupione w czasie trwania projektu: ,,Turbinka” i multimedialny program logopedyczny "Logopedia”. Materiał ćwiczeniowy został dobrany do możliwości intelektualnych, językowych i emocjonalnych dzieci.

Dzięki systematyczności oraz aktywnemu udziałowi w zajęciach wszystkie dzieci usprawniły w znacznym stopniu funkcje swoich narządów artykulacyjnych, poprawiła się wymowa zaburzonych wcześniej głosek.

Dbano o atrakcyjność zajęć stosując różnorodne formy i metody pracy. Każde dziecko prowadziło zeszyt, w którym wklejano wykonane zadania, opisywano ćwiczenia i zapisywano materiał słownikowy do utrwalania w domu. Chwalono dzieci za ich postępy. Miały one poczucie odniesionego sukcesu i chętnie uczestniczyły w zajęciach logopedycznych.

Wszystkie dzieci wzięły udział w VIII Ogólnopolskim Logopedycznym Konkursie Plastycznym ,,Nasze miękkie polskie głoski – ś, ź, ć, dź, ń”. Każdy z uczestników dostał dyplom uczestnictwa, a nauczyciele podziękowanie za przygotowanie dzieci do konkursu.

Anna Łabuz, Dorota Staszko