POKAZ PIERWSZEJ POMOCY DLA NAJMŁODSZYCH

20 czerwca 2017 grupa gimnazjalistów z klasy 2 b realizujących projekt   „Pomagam i ratuję”  pod opieką pana Mariusza Woźniaka urządziła pokaz pierwszej pomocy dla uczniów klas drugiej i piątej szkoły podstawowej.

Na początek zademonstrowano jak prawidłowo wezwać fachową pomoc, a następnie krótką scenkę jak się zachować gdy spotkamy nieprzytomną osobę. Pokaz obejmował zarówno gdy poszkodowany oddycha, jak i gdy poszkodowany nie oddycha oraz jak ułożyć go w pozycji bezpiecznej.

Następnie każdy mógł spróbować pod bacznym okiem prowadzących resuscytacji krążeniowo-oddechowej na fantomie.

Uczniowie po wyczerpujących ćwiczeniach otrzymali od swoich starszych kolegów pamiątkowe dyplomy „Młodego ratownika”.

Mamy nadzieję, że wiedza zdobyta podczas pokazów przyda się naszym młodszym kolegom.

Mariusz Woźniak