[Logo KL]

Program „Aktywna edukacja” prowadzony jest w ramach projektu "Wdrożenie podstawy programowej kształcenia ogólnego w przedszkolach i szkołach" współfinansowanego ze środków UE, realizowanego przez Ośrodek Rozwoju Edukacji oraz Centrum Edukacji Obywatelskiej. Jego głównym celem jest poprawa nauczania i uczenia się uczniów uzyskana dzięki wykorzystaniu dostępnych w szkołach technologii informacyjno-komunikacyjnych (TIK).
Więcej informacji o projekcie na stronie www.ceo.org.pl

W roku szkolnym 2013/14 nasza szkoła przystapiła do realizacji projektu  "Aktywna edukacja".  Szkolny zespół TIK tworzy dyrektor szkoły, koordynator szkolny i koordynatorzy przedmiotowi.

W ramach realizacji zadań projektowych zespół TIK opracował  szkolny kodeks TIK,  do przestrzegania którego zobowiązani są nauczyciele i uczniowie naszej szkoły.

• Nauczyciele i uczniowie korzystają z TIK na różnych przedmiotach.
  • Doskonalimy umiejętność korzystania z TIK na zajęciach dodatkowych.
  • Aktualizujemy stronę internetową szkoły.
  • Wyłączamy telefony komórkowe podczas lekcji.
  • Wykorzystujemy tylko sprawdzone i wiarygodne strony internetowe.
  • Stosujemy się do zasad prawa autorskiego.

W internecie można znaleźć wiele bardzo użytecznych programów, z których możemy korzystać bez nabywania płatnej licencji.
Można pobrać te programy ze stron:

Na stronach internetowych można znaleźć wiele programów, które wspierają uczenie się różnych przedmiotów. Zainteresowanym nauczycielom polecamy:
Szkoła Podstawowa w Chorzelowie