Gala Laureatów Konkursów Przedmiotowych w roku szkolnym 2016/2017 "GAUDIUM IN LITTERIS EST"

7 czerwca w Instytucie Teologiczno - Pastoralnym w Rzeszowie odbyło się uroczyste podsumowanie konkursów organizowanych przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty  – Gala Laureatów Konkursów Przedmiotowych w roku szkolnym 2016/2017.

Zaproszenie na tą uroczystość otrzymali: dyrektor Zespołu Szkół w Chorzelowie pani  Mirosława Wydro,  dwukrotna laureatka konkursów: z matematyki i przyrody – uczennica klasy VI a Szkoły Podstawowej  Martyna Gaj  oraz przygotowujący ją nauczyciele: pani  Barbara Durej  i pani  Jadwiga Korzec.  Podczas uroczystości z udziałem wojewody pani Ewy Leniart oraz Podkarpackiego Kuratora Oświaty pani Małgorzaty Rauch zostały wręczone dyplomy i nagrody uczniom uzyskującym wybitne wyniki w konkursach przedmiotowych tj. wielokrotnym laureatom i zwycięzcom. Wręczono również dyplomy dla przygotowujących ich nauczycieli.

Ponadto 33 szkoły podstawowe oraz 30 gimnazjów z województwa podkarpackiego uzyskało  Certyfikat „Szkoły przyjaznej utalentowanym uczniom”.  Certyfikat potwierdza szczególne warunki tworzone uczniom przez szkołę w dziedzinie rozwijania zdolności i osiągania sukcesów w konkursach przedmiotowych organizowanych przez podkarpackiego Kuratora Oświaty dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów.

W gronie wyróżnionych znalazła się również nasza szkoła, a  Certyfikat ,,Szkoły przyjaznej utalentowanym uczniom”  został przekazany na ręce pani dyrektor Mirosławy Wydro. Przyznane dyplomy, wyróżnienia i certyfikaty podkreślają rzetelną naukę i szczególny talent. Są także podziękowaniem dla dyrektorów szkół, nauczycieli, rodziców, uczniów za trud mądrego wychowania i pomoc w rozpoznawaniu zdolności oraz inspirację do zdobywania nowej wiedzy.

Barbara Durej, Jadwiga Korzec