WYCIECZKA W PIENINY

W dniach 29-30.05. 2017r. uczniowie klas V i VI wraz z opiekunami wybrali się na szkolną wycieczkę. Spędzali czas w Pieninach.

Pierwszego dnia zdobyli  szczyt Trzy Korony,  podziwiali piękno Pienińskiego Parku Narodowego, o którym bardzo ciekawie opowiadał pan przewodnik. Podczas wędrówki uczniowie mieli okazję dowiedzieć się m.in. jakie zwierzęta i jaką roślinność można spotkać w tym parku, czym jest GOPR, w jaki sposób udzielać pierwszej pomocy w górach. Odwiedzili także bacówkę i zaopatrzyli się w pyszne oscypki.

Po wyczerpującej wędrówce na szczyt, uczniowie mieli okazję odbyć  rejs statkiem  „Harnaś” po Jeziorze Czorsztyńskim. Zachwycali się pięknymi widokami podczas rejsu i podziwiali Zamek w Niedzicy i Ruiny Zamku Czorsztyńskiego. Po tak mile spędzonym dniu, udali się na odpoczynek do Niedzicy, gdzie mieścił się pensjonat Szczepaniakówka, w którym nocowali.

Drugiego dnia uczniowie zwiedzali  zamek w Niedzicy,  gdzie usłyszeli różne legendy i ciekawostki z życia Janosika. Następna atrakcją, która czekała na wycieczkowiczów było odbycie wędrówki Wąwozem Homole, gdzie uczniowie podziwiali majestatyczne widoki. Następnie wszyscy udali się do Szczawnicy, gdzie m.in. odwiedzili pijalnię wód mineralnych, zakupili przeróżne pamiątki i zjedli w restauracji przepyszny obiad. W tym dniu największą atrakcją dla dzieci był  wyjazd kolejką na Palenicę.

Uczestnicy wycieczki wrócili do Chorzelowa bardzo zadowoleni i pełni niezapomnianych wrażeń.

Marta Grzelak