Adres: Szkoła Podstawowa w Chorzelowie, 39-331 Chorzelów    Tel: 48 17 584 14 22     Fax: 48 17 584 14 22   
   SZKOŁA
 Aktualności
 Osiągnięcia
 Galeria
 Nauczyciele
 Historia
 Archiwum
 Kontakt
   CHORZELÓW
 Nasza miejscowość
   TWÓRCZOŚĆ
 Publikacje
 Prace uczniów
   LINKI
 Ciekawe strony
   REDAKCJA
 Redakcja
   PROJEKTY
 AKTYWNA EDUKACJA 
 WMKP 
 PIERWSZAKI

Socrates-Comenius
W PARKU ROZRYWKI ZOOM NATURY - WYCIECZKA KLASY IV

Naszą przygodę z Zoomem Natury rozpoczęliśmy od  Parku Linowego. 

Potem podzieleni na grupy wzięliśmy udział w  grze terenowej,  podczas której wykorzystaliśmy umiejętność odczytywania mapy i znaków topograficznych.

W  laboratoriach Zoom Natury  obserwowaliśmy życie roślin i zwierząt w akwarium, terrarium i kubiki z roślinnością oraz gabloty ekspozycyjne z minerałami, podziemne królestwo mrówkarium, podziemny świat dżdżownic i drewno jadów, najciekawsze gatunki owadów i pajęczaków oraz chronionych roślin Lasów Janowskich.

W laboratorium  Runo Leśne  oglądaliśmy budowę liścia, rodzaje liści oraz proces fotosyntezy . Dowiedzieliśmy się jak zbudowany jest las oraz jakie jest jego znaczenie wraz z charakterystyką warunków panujących w poszczególnych jego piętrach. Poznaliśmy organizmy żyjące w poszczególnych warstwach lasu, a także cechy drzew liściastych i iglastych. Bawiliśmy się instalacją edukacyjną „Grzyby trujące i jadalne”, rośliny i zioła – zapach rośliny, multimedialny zielnik. W strefie audio wysłuchaliśmy „Opowieści grzyba”, interaktywnemu dzięciołowi wystukiwaliśmy różne rytmy, które za nami powtarzał.

W laboratorium  Awifauny i Troposfery  rozpoznawaliśmy głosy ptaków, mogliśmy też zobaczyć różne zjawiska atmosferyczne.

W laboratorium  Energii i Recyklingu –  korzystaliśmy z mikroskopów z gotowymi preparatami (liść z terenu uprzemysłowionego, liść z lasu itp.). Widzieliśmy model elektrowni wodnej i elektrowni wiatrowej (siła podmuchu wytworzonego przez nas uruchamiała obraz za pomocą diod).

Na  Placu Energii  płynie ona nie tylko z natury, jest też generowana przy użyciu siły mięśni zwiedzających. Uruchomiliśmy interaktywne rzeźby-maszyny, bawiąc się elementami wentylatora, maszyny sprężynowej czy sprężarki, nakręcając śrubę Archimedesa, dowiedzieliśmy się jak energia kinetyczna przekształca się w dźwięk lub energię elektryczną.  Tutaj ulokowane są również podświetlane fontanny wbudowane w płytę placu.

Ostatnią atrakcją były  warsztaty ze zwierzętami egzotycznymi. 

Pełni wrażeń, nowej wiedzy i umiejętności wróciliśmy do domu.

Renata Flis, Elżbieta Pieróg

Powrót

[Zobacz więcej zdjęć]
Nasza szkoła posiada certyfikat "Szkoła z klasą"
[Szkoła z klasą]
Nasza szkoła posiada pracownię komputerową sfinansowaną ze środków Unii Europejskiej w ramach EFS
[Europejski Fundusz Społeczny]
[Strona angielskojęzyczna]
English for you
[Gimnazjum w Chorzelowie]
Program WOŚP "Ratujemy i uczymy ratować"
[Ratujemy i uczymy ratować]