PIELGRZYMKA KLAS II

25 maja 2017 r. uczniowie klas II A i II B SP wraz z księżmi, wychowawcami i rodzicami udali się na pokomunijną  pielgrzymkę śladami św. Jana Pawła II.

Pierwszym punktem naszej pielgrzymki była uroczysta Msza św. w kościele pod wezwaniem św. Józefa w  Wadowicach.  Dzieci klas drugich dziękowały za wielki dar przyjętej Komunii św. Po zakończonej Mszy św. wszyscy udaliśmy się do Bazyliki, w której Ojciec Święty przyjął chrzest, a także na wadowicki rynek, na południowy posiłek i słynne wadowickie kremówki.

Następnie pojechaliśmy do krakowskich  Łagiewnik,  gdzie zwiedziliśmy zabytkowy zespół klasztorny Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia gdzie znajdują się relikwie św. siostry Faustyny oraz cela w której przebywała. Obejrzeliśmy Sanktuarium Bożego Miłosierdzia z przepięknym ołtarzem, w którym znajduje się obraz Jezusa Miłosiernego. Z wieży widokowej podziwialiśmy panoramę Krakowa.

W Centrum Jana Pawła II obejrzeliśmy bezcenną relikwię. Jest to naznaczona krwią sutanna, w którą święty Jan Paweł II ubrany był 13 maja 1981 r. W tym dniu podczas audiencji generalnej na Placu św. Piotra zamachowiec Mehmed Ali Agca próbował zabić papieża. Obecnie bezcenna relikwia znajduje się w szklanej gablocie.

Do Chorzelowa wróciliśmy pełni wrażeń w godzinach wieczornych.

Jolanta Gawryś