Sukces uczennic w konkursie „KANGUR MATEMATYCZNY”

16 marca 2017 r. grupa uczniów Szkoły Podstawowej wzięła udział w XXVI edycji Międzynarodowego Konkursu „Kangur Matematyczny”.

Uczniowie przystępowali do konkursu w kilku kategoriach:
22 uczniów klas 3 w kategorii MALUCH 1
4 uczniów klasy 4 w kategorii MALUCH 2
8 uczniów klasy 5 w kategorii BENIAMIN 1
3 uczniów klas 6 w kategorii BENIAMIN 2

Przygotowania do konkursu odbywały się pod kierunkiem następujących nauczycieli:
Klasy 3 – Renata Żak, Jolanta Pyrzyńska, Małgorzata Wiech
Klasy 4 i 6 – Barbara Durej
Klasa 5 – Elżbieta Głodzik
Zmagania rozpoczęły się o 9.00 i trwały 75 minut. W zależności od kategorii, uczestnicy mieli do rozwiązania 24 lub 30 zadań o różnym stopniu trudności.

Wyniki konkursu zostały podane 8 maja. Miło nam poinformować, że kilka osób odniosło duży sukces!!  Natalia Durej  z klasy 5 uzyskała tytuł„bardzo dobry” zdobywając 133,75 pkt. Należy podkreślić, że Natalia znalazła się w gronie 16 osób z najwyższymi wynikami w województwie. Tytuł „bardzo dobry” i 137,5 pkt uzyskała także  Martyna Gaj  z klasy 6, plasując się w gronie 14 osób z najwyższymi wynikami w województwie.  Katarzyna Stępień  z klasy 6 zdobyła 118,75 pkt i uzyskała tytuł„wyróżniony”.  Izabela Ratusińska  z klasy 4 zdobyła 88,5 pkt i w swojej kategorii uzyskała tytuł„wyróżniony”.

Organizator konkursu ufundował dla wszystkich uczestników pamiątkowe breloczki, natomiast dla osób wyróżnionych nagrody książkowe. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Koordynator konkursu: Elżbieta Głodzik