PROJEKT "ZDROWO JEM, WIĘCEJ WIEM!"

Klasa IIIb od początku roku uczestniczy w projekcie promującym zdrowe nawyki żywieniowe  „Zdrowo jem, więcej wiem”.

Właśnie zakończył się ostatni wiosenny etap. W czasie zajęć uczniowie zdobyli wiedzę o zdrowym odżywianiu, piciu odpowiedniej ilości wody i aktywności ruchowej. Przeprowadzali różne doświadczenia, obserwowali, zakładali hodowlę roślin. Własnoręcznie wykonywali wody smakowe, kanapki, zestawy śniadaniowe, zdrowe desery. Brali udział w różnych konkursach. Z wielkim zaangażowaniem pracowali w grupach.

Na zakończenie programu otrzymali zdrowe kukurydziane przekąski oraz książeczkę „Rodzina przygód”, zawierającą wiele łamigłówek, zagadek oraz ciekawych przepisów na zdrowe potrawy, które dzieci mogą wykonać wspólnie z rodzicami.

Program bardzo się dzieciom podobał, dostarczył pozytywnych emocji, a co najważniejsze wiedzy o zdrowym odżywianiu.

Renata Żak