Adres: Szkoła Podstawowa w Chorzelowie, 39-331 Chorzelów    Tel: 48 17 584 14 22     Fax: 48 17 584 14 22   
   SZKOŁA
 Aktualności
 Osiągnięcia
 Galeria
 Nauczyciele
 Historia
 Archiwum
 Kontakt
   CHORZELÓW
 Nasza miejscowość
   TWÓRCZOŚĆ
 Publikacje
 Prace uczniów
   LINKI
 Ciekawe strony
   REDAKCJA
 Redakcja
   PROJEKTY
 AKTYWNA EDUKACJA 
 WMKP 
 PIERWSZAKI

Socrates-Comenius
AKTYWNIE I KOLOROWO!

Hoże drugaczki z klasy II A Szkoły Podstawowej w Chorzelowie zrealizowały ostatnie wiosenne zadania w ramach  projektu „Zdrowo jem, więcej wiem!”.  

W etapie wiosennym została podkreślona niezwykle ważna rola  aktywności fizycznej.  Uczniowie klasy II A uczestniczyli w ciekawej lekcji wf - „Jesteśmy aktywni jak mieszkańcy Turkusowej Planety”. Wymyślili propozycje nowych pomysłowych gier zespołowych, odwiedzili siłownię na świeżym powietrzu.

Zasiali zioła, warzywa i kwiaty, które umieściliśmy w  klasowym ogródku.  Każda grupa dbała o swoje rośliny i prowadziła dziennik obserwacji.

W czasie zajęć z Panią Higienistką Hoże drugaczki zapoznały się  z nową Piramidą Zdrowia,  w której najważniejszą rolę odgrywa aktywność fizyczna i spożywanie warzyw i owoców. Przypomnieliśmy zalety picia wody i ziół. Doświadczaliśmy różnymi zmysłami produkty zbożowe, poznaliśmy ważną rolę ryb, produktów mlecznych i tłuszczów roślinnych.

W klasie przygotowaliśmy  wiosenne kanapki.  Do przygotowania użyliśmy ciemnego razowego pieczywa, kolorowych warzyw, jajek, sera. Zdrowe i smaczne kanapki zjedliśmy ze smakiem na II śniadanie.

W grupach opracowaliśmy  gry planszowe  promujące zdrowy tryb życia. Na lekcjach i podczas przerw śródlekcyjnych wesoło bawimy się grając i utrwalając zdrowe nawyki.

Jolanta Gawryś

Powrót

[Zobacz więcej zdjęć]
Nasza szkoła posiada certyfikat "Szkoła z klasą"
[Szkoła z klasą]
Nasza szkoła posiada pracownię komputerową sfinansowaną ze środków Unii Europejskiej w ramach EFS
[Europejski Fundusz Społeczny]
[Strona angielskojęzyczna]
English for you
[Gimnazjum w Chorzelowie]
Program WOŚP "Ratujemy i uczymy ratować"
[Ratujemy i uczymy ratować]