BIBLIOTEKA. OCZYWIŚCIE!

W dniach 8 - 15 maja 2017 r. odbywa się  XIV Ogólnopolski Tydzień Bibliotek  pod hasłem „Biblioteka. Oczywiście!”. Z tej okazji uczniowie klasy II A udali się do Biblioteki Publicznej w Chorzelowie na spotkanie biblioteczne.

Pani bibliotekarka - Krystyna Dydo przedstawiła dzieciom program obchodów Tygodnia Bibliotek i zachęciła do uczestnictwa w popołudniowych wspólnych czytaniach wybranych książek oraz do udziału wraz z rodzicami w nadchodzącej Nocy Bibliotek.

W czasie spotkania wysłuchaliśmy niezwykle ciekawych fragmentów książki Grzegorza Kasdepke  "Co to znaczy?"  . Kolejne opowiadania w humorystyczny i obrazowy sposób wyjaśniały znaczenie przysłów i powiedzeń. Podczas spotkania zapoznaliśmy się również z  książkami, które warto przeczytać i czasopismami  dla dzieci.

Spotkanie biblioteczne rozbudziło zainteresowanie literaturą dla dzieci, zamiłowanie do książek, do czytania, do zdobywania wiedzy i zachęciło najmłodszych do częstego odwiedzania biblioteki.

Jolanta Gawryś