Adres: Szkoła Podstawowa w Chorzelowie, 39-331 Chorzelów    Tel: 48 17 584 14 22     Fax: 48 17 584 14 22   
   SZKOŁA
 Aktualności
 Osiągnięcia
 Galeria
 Nauczyciele
 Historia
 Archiwum
 Kontakt
   CHORZELÓW
 Nasza miejscowość
   TWÓRCZOŚĆ
 Publikacje
 Prace uczniów
   LINKI
 Ciekawe strony
   REDAKCJA
 Redakcja
   PROJEKTY
 AKTYWNA EDUKACJA 
 WMKP 
 PIERWSZAKI

Socrates-Comenius
ŚWIATOWY DZIEŃ ZIEMI

22 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Ziemi. Z tej okazji uczniowie klasy II A pod kierunkirm p.Jolanty Gawryś przygotowali przedstawienie pt.  "Żyj z przyrodą w zgodzie!".

Widowisko ekologiczno-profilaktyczne w barwny i obrazowy sposób ukazało jak dzieci mogą pomóc naszej planecie - Ziemi. Drugoklasiści podpowiedzieli jak należy segregować śmieci i dbać o najbliższe otoczenie. Przedstawili najważniejsze hasła ekologiczne i wyśpiewali piosenki o zagrożeniach i ochronie naszej planety. W spektaklu znalazły się również treści propagujące zdrowy styl życia, o który Hoże drugaczki wraz z programem "Zdrowo jem. Więcej wiem!" dbają przez cały rok szkolny - sport, picie czystej wody, spożywanie warzyw i owoców. Na zakończenie w rytm brazylijskiej samby zatańczyli ekologiczny taniec, który spotkał się z dużymi brawami widzów.

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Chorzelowie aktywnie uczestniczą w  akcjach ekologicznych. W marcu w naszej szkole odbyła się zbiórka makulatury, natomiast przez cały rok szkolny uczestniczymy w zbiórce zakrętek. Wszystkim dzieciom, które zaangażowały się w zbiórkę makulatury i zbiórkę zakrętek zostały wręczone przez p. wicedyrektor Aleksandrę Drozdowską  dyplomy "Młodego Ekologa".

Przez cały rok w naszej szkole promujemy postawy ekologiczne, dzieci w czasie zajęć uczą się, w jaki sposób chronić przyrodę przed degradacją, oszczędzać wodę, energię, las. Mamy nadzieję, że nasza akcja jeszcze bardziej uświadomi najmłodszym hasło: "ŻYJ Z PRZYRODĄ W ZGODZIE"

Jolanta Gawryś

Powrót

[Zobacz więcej zdjęć]
Nasza szkoła posiada certyfikat "Szkoła z klasą"
[Szkoła z klasą]
Nasza szkoła posiada pracownię komputerową sfinansowaną ze środków Unii Europejskiej w ramach EFS
[Europejski Fundusz Społeczny]
[Strona angielskojęzyczna]
English for you
[Gimnazjum w Chorzelowie]
Program WOŚP "Ratujemy i uczymy ratować"
[Ratujemy i uczymy ratować]