Adres: Szkoła Podstawowa w Chorzelowie, 39-331 Chorzelów    Tel: 48 17 584 14 22     Fax: 48 17 584 14 22   
   SZKOŁA
 Aktualności
 Osiągnięcia
 Galeria
 Nauczyciele
 Historia
 Archiwum
 Kontakt
   CHORZELÓW
 Nasza miejscowość
   TWÓRCZOŚĆ
 Publikacje
 Prace uczniów
   LINKI
 Ciekawe strony
   REDAKCJA
 Redakcja
   PROJEKTY
 AKTYWNA EDUKACJA 
 WMKP 
 PIERWSZAKI

Socrates-Comenius
ŻYJ ZDROWO I KOLOROWO!

Hoże drugaczki z klasy II A Szkoły Podstawowej w Chorzelowie już od początku roku szkolnego realizują ogólnopolski projekt promujący zdrowy i aktywny styl życia  „Zdrowo jem, więcej wiem!”.   Zdobytą wiedzą dzielą się z innymi uczniami naszej szkoły.

  Kampania na rzecz picia wody  
W trakcie etapu „Źródło życia i zdrowia – woda!” wykonaliśmy z surowców wtórnych – pudełek, butelek, gazet, postacie   Wodolubków.   Wszystkie Wodolubki wykonane przez drugaczków wzięły udział w kampanii na rzecz picia wody. Na spotkanie zaprosiliśmy uczniów klas I i III naszej szkoły. Każda grupa przygotowała hasła i słowną prezentację, która zachęcała do picia czystej wody. Dzieci opowiadały o zaletach picia wody, ilości jaką dziecko powinno wypić w ciągu dnia, częstowały przygotowaną wodą smakową. Po dokonaniu prezentacji uczniowie przystąpili do głosowania na najciekawszą postać Wodolubka i najlepszą prezentację.

  Teatrzyk warzyw i owoców  
Zaproszeni uczniowie klas młodszych dowiedzieli się jak niezdrowe odżywianie i picie słodzonych napojów wpływa na zdrowie, naukę, brak energii i chęci do zabawy. Dzięki prezentacji multimedialnej   „Owoce i jarzyny to witaminy”  uczniowie dowiedzieli się o wartościach warzyw i owoców, roli witamin, wody i aktywności fizycznej. Włączyli się wspólnego śpiewania piosenek o tematyce zdrowotnej, odgadywali zagadki o warzywach i owocach.   Inscenizacja   przygotowana przez Hoże drugaczki zachęciła do spożywania warzyw, owoców, picia wody i podkreśliła ich wartości odżywcze.

Na tablicy informacyjnej naszego projektu na szkolnym korytarzu umieszczamy aktualne plakaty i hasła dotyczące zdrowego odżywiania, właściwości warzyw, owoców, ziół, propozycje gier i zabaw ruchowych. Zachęcamy wszystkich uczniów naszej szkoły do aktywnego i zdrowego stylu życia.

Jolanta Gawryś

Powrót

[Zobacz więcej zdjęć]
Nasza szkoła posiada certyfikat "Szkoła z klasą"
[Szkoła z klasą]
Nasza szkoła posiada pracownię komputerową sfinansowaną ze środków Unii Europejskiej w ramach EFS
[Europejski Fundusz Społeczny]
[Strona angielskojęzyczna]
English for you
[Gimnazjum w Chorzelowie]
Program WOŚP "Ratujemy i uczymy ratować"
[Ratujemy i uczymy ratować]