Adres: Szkoła Podstawowa w Chorzelowie, 39-331 Chorzelów    Tel: 48 17 584 14 22     Fax: 48 17 584 14 22   
   SZKOŁA
 Aktualności
 Osiągnięcia
 Galeria
 Nauczyciele
 Historia
 Archiwum
 Kontakt
   CHORZELÓW
 Nasza miejscowość
   TWÓRCZOŚĆ
 Publikacje
 Prace uczniów
   LINKI
 Ciekawe strony
   REDAKCJA
 Redakcja
   PROJEKTY
 AKTYWNA EDUKACJA 
 WMKP 
 PIERWSZAKI

Socrates-Comenius
DZIEŃ OTWARTY W SZKOLE PODSTAWOWEJ W CHORZELOWIE

21 marca 2017 r. w Szkole Podstawowej im. M. Kopernika w Zespole Szkół w Chorzelowie zorganizowano  Dzień Otwarty.  W tym dniu szkołę odwiedził wójt Gminy Mielec - Józef Piątek i wielu rodziców z dziećmi. Szkoła przygotowała ciekawą ofertę. Uczniowie klasy II przedstawili widowisko o nadejściu wiosny i piękny taniec kwiatów. Starsi uczniowie zatańczyli wiosenną cha-chę. Następnie wszyscy obejrzeli prezentację o ofercie szkoły i osiągnięciach uczniów.

W Szkole Podstawowej w Chorzelowie działa świetlica – czynna w godz. 6.00 – 8.00 i 11.30 – 16.30 oraz jadalnia z możliwością skorzystania z obiadów.

Zajęcia lekcyjne w naszej szkole prowadzone są metodami aktywnymi (pedagogika zabawy według Klanzy, praca w grupach, eksperymenty, nauka mimo woli, metoda ruchowej ekspresji twórczej Labana, metoda ekspresji muzycznej Orffa, teoria wielorakich inteligencji Gardnera, nauczanie przez przeżywanie – wycieczki , warsztaty, zabawy tematyczne). Klasopracownie są bogato wyposażone w materiały i środki dydaktyczne, komputery, projektory, tablice interaktywne oraz ośrodki zainteresowań, które rozwijają zdolności najmłodszych uczniów.

Szkoła Podstawowa w Chorzelowie zapewnia kompleksową opiekę uczniom zdolnym. Dla nich organizowane są zajęcia dodatkowe rozwijające zdolności: koła muzyczne, plastyczne, matematyczne, zajęcia na basenie – nauka pływania, zajęcia sportowe – piłka nożna, tenis stołowy, zajęcia taneczne. W roku szk. 2016/17 realizowane są innowacje pedagogiczne: „Polubić matematykę”, „Czas na zdrowie”, „Młody kinoman to ja, czyli kinowe drogowskazy” oraz innowacje w zakresie programowania: w klasie I – „W zaczarowanym świecie Baltiego” i w klasie IV – „Młody programista”.

Uczniów z trudnościami otaczamy szczególną opieką pedagoga szkolnego, nauczycieli wspomagających, logopedy i wykwalifikowanych w tym kierunku nauczycieli specjalistów. Organizowane są dodatkowe zajęcia: logopedyczne, terapeutyczne, rewalidacyjne, korekcyjno-kompensacyjne. Specjalnie przygotowana i wyposażona sala terapeutyczna zapewnia indywidualne i w małych grupach zajęcia dla dzieci wymagających wsparcia. Realizowane są projekty terapeutyczne: „Bajkoterapia”, „Dzień Życzliwości”, „Przyjaciele Zippiego”.

Szkoła bierze udział w programach promujących czytelnictwo: „Książki naszych marzeń”, „Poczytaj mi przyjacielu”, „Cały powiat czyta dzieciom”, bezpieczeństwo: „Akademia Bezpiecznego Puchatka”, „Ratujemy i uczymy ratować”, zdrowie: „Mleko z klasą”, „Owoce w szkole”, „Nie pal przy mnie”, „Zdrowo jem, więcej wiem!”, „Cukierki”, „Zawsze razem”. Dzieci otrzymują i spożywają w szkole owoce, warzywa, soki oraz mleko.

Nauczyciele ściśle współpracują z SOKiS w Chorzelowie, który mieści się bardzo blisko szkoły. Tam uczniowie biorą udział w wielu konkursach: plastycznych, muzycznych, recytatorskich i teatralnych, w których odnoszą liczne sukcesy. Uczestniczą również w bogatej ofercie zajęć oraz festynach, teatrzykach, spotkaniach z ciekawymi ludźmi. Często odwiedzają wystawy artystyczne i tematyczne.

Po zapoznaniu się z ofertą szkoły nauczyciele zaprosili przyszłych pierwszoklasistów do udziału w ciekawych zajęciach: plastycznych, komputerowych, ruchowo-muzycznych. Dzieci miały możliwość obserwacji ciekawych doświadczeń i eksperymentów, przeprowadzonych przez starszych uczniów. Następnie dowiedziały się, jak udzielić pierwszej pomocy. Same mogły poćwiczyć tę umiejętność. Wzięły udział w warsztatach plastycznych.

Rodzice mieli możliwość zadawania nurtujących ich pytań. Na zakończenie otrzymali folder z ofertą edukacyjną szkoły, a dzieci drobne upominki.

Nauczyciele uczący w Szkole Podstawowej w Chorzelowie mają nadzieję, że spotkanie przybliżyło dzieciom i rodzicom obraz naszej szkoły, a przejście dziecka z przedszkola do szkoły będzie łatwe i przyjemne.

Nauczyciele klas I - III

Powrót

[Zobacz więcej zdjęć]
Nasza szkoła posiada certyfikat "Szkoła z klasą"
[Szkoła z klasą]
Nasza szkoła posiada pracownię komputerową sfinansowaną ze środków Unii Europejskiej w ramach EFS
[Europejski Fundusz Społeczny]
[Strona angielskojęzyczna]
English for you
[Gimnazjum w Chorzelowie]
Program WOŚP "Ratujemy i uczymy ratować"
[Ratujemy i uczymy ratować]