PROJEKT "ZDROWO JEM, WIĘCEJ WIEM!"

Klasa IIB w roku szkolnym 2016/17 uczestniczy w projekcie promującym zdrowe nawyki żywieniowe  „Zdrowo jem, więcej wiem”.

Zakończył się właśnie trzeci etap tego projektu zatytułowany   Źródło życia i zdrowia – woda!   Na przeprowadzonych zajęciach została przekazana dzieciom wiedza na temat wpływu wody na ludzi, zwierzęta i rośliny oraz funkcji i znaczenia wody w organizmie ludzkim. Dzieci dowiedziały się, w jaki sposób organizm traci wodę i jak należy uzupełniać wodę w organizmie oraz jaką wartość zdrowotną ma woda.

Uczniowie przeprowadzali doświadczenie polegające na samodzielnym zrobieniu wody smakowej przy użyciu cytryny i pomarańczy oraz naturalnego soku jabłkowego.

Uczniowie wzięli także udział w konkursie, który polegał na wymyśleniu postaci bajkowej – oryginalnej, śmiesznej, sympatycznej – która zachęcałaby do picia wody – WODOLUBKA.

Realizując kolejne zadanie, zespoły klasowe przygotowały i zaprezentowały teatrzyk warzyw, który przedstawił i promował zalety warzyw i owoców oraz zachęcił do ich jedzenia.

Bernadeta Torba