„HENRYK SIENKIEWICZ – NAUCZYCIEL  WIELU POKOLEŃ POLAKÓW”.

8 grudnia 2016 r. w Samorządowym Ośrodku Kultury i Sportu Gminy Mielec w Chorzelowie odbył się  Gminny Konkurs wiedzy o Henryku Sienkiewiczu „Henryk Sienkiewicz – nauczyciel  wielu pokoleń Polaków”.

Celem konkursu było uczczenie ważnych rocznic przypadających w 2016 roku – Roku Henryka  Sienkiewicza- 170 rocznicy  urodzin,  120 rocznicy pierwszego wydania „Quo  vadis” i 100 rocznicy śmierci pisarza. popularyzacja wiedzy na temat życia i twórczości Henryka Sienkiewicza wśród dzieci i młodzieży, rozbudzanie zainteresowań twórczością pisarza, podnoszenie poziomu wiedzy literackiej i językowej, zachęcanie  do współzawodnictwa i samodzielnego wyszukiwania informacji.

Konkurs adresowany był do uczniów klas IV - VI Szkół Podstawowych Gminy Mielec i odbywał się w formie pisemnych odpowiedz i składał  się z trzech części:

• Cz. I  - Życie i twórczość -  „Henryka Sienkiewicza żywot i sprawy",
  • Cz. II -  Nowele -  „ Sienkiewicz –  patriota, pisarz, dziennikarz, podróżnik”,
  • Cz. III – Powieści  - „ W pustyni i w puszczy”

Na konkurs przyjechali uczniowie ze SP w Trześni, SP w Podleszanach, SP w Rzędzianowicach, SP w Książnicach. Nasza szkołę reprezentowały: Natalia Durej z kl. V, Oliwia Gudz z kl.VI b, Kamilla Totoń z kl.VI a.

Największa wiedzą i świetną pamięcią wykazała się  Natalia Durej,  która zdobyła najwięcej punktów i zajęła I miejsce . Nagrody wręczali Wójt Gminy Mielec Józef Piątek, dyrektor SOKiS Chorzelów- Dorota Kieraś-Jędrychowska oraz członkinie komisji oceniającej. Natalce gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych konkursach.

Renata Flis

[Zobacz powiększenie]