Adres: Szkoła Podstawowa w Chorzelowie, 39-331 Chorzelów    Tel: 48 17 584 14 22     Fax: 48 17 584 14 22   
   SZKOŁA
 Aktualności
 Osiągnięcia
 Galeria
 Nauczyciele
 Historia
 Archiwum
 Kontakt
   CHORZELÓW
 Nasza miejscowość
   TWÓRCZOŚĆ
 Publikacje
 Prace uczniów
   LINKI
 Ciekawe strony
   REDAKCJA
 Redakcja
   PROJEKTY
 AKTYWNA EDUKACJA 
 WMKP 
 PIERWSZAKI

Socrates-Comenius
HOŻE DRUGACZKI

W roku szkolnym 2016/17 „Hoże drugaczki” z klasy IIa Szkoły Podstawowej w Chorzelowie realizują  projekt „Zdrowo jem, więcej wiem”.  W I etapie jesiennym zrealizowaliśmy już wiele ciekawych zadań promujących zdrowy styl życia.

 Pani higienistka,  którą zaprosiliśmy na spotkanie zapoznała dzieci z piramidą żywienia i zwróciła uwagę na rolę warzyw i owoców w rozwoju dziecka i budowaniu odporności.

W klasie przygotowaliśmy  prezentacje „Owoce – Warzywa – CJE!”   Dzieci opracowały „Encyklopedię warzyw i owoców”. Ze świeżych owoców i warzyw wykonały „Świeżaki”, które ozdobiły Klasowy Kącik Przyrody oraz surówkę owocowo-warzywną, która smakowała wyśmienicie.

Dzieląc się na grupy przygotowaliśmy  klasowe pisemka  zachęcające do zrezygnowania ze słodyczy oraz  przedstawienie kukiełkowe  do wiersza Jana Brzechwy „Na straganie”. Pisemka i inscenizację przedstawiliśmy zaproszonym pierwszoklasistom.

W trosce o naszą kondycję fizyczną opracowaliśmy  zestaw gier i zabaw na świeżym powietrzu  i wesoło bawiliśmy się realizując zebrane pomysły.

Od początku trwania projektu w grupie „Hoże drugaczki” wdrażamy  rodziców  do aktywnego w nim uczestniczenia. Rodzice otrzymują ulotki o treściach prozdrowotnych, pomagają dzieciom przygotować materiały do zadań konkursowych projektu. Na spotkaniu w szkole obejrzeli  film edukacyjny „Słodkie paradoksy”,  obejrzeli pisemka i gazetkę na temat projektu wykonaną przez dzieci w klasie i wspólnie z wychowawcą zaplanowali dalsze działania związane z projektem. Rodzice podkreślili, że realizacja tego typu projektów jest bardzo potrzeba, sami również dowiadują się wielu ciekawych informacji, które pomagają im dbać o zdrowie dziecka.

Warto zajrzeć na strony projektu:  www.zdrowojem.fundacjabos.pl,  www.aktywniepozdrowie.pl.

Jolanta Gawryś

Powrót

[Zobacz więcej zdjęć]
Nasza szkoła posiada certyfikat "Szkoła z klasą"
[Szkoła z klasą]
Nasza szkoła posiada pracownię komputerową sfinansowaną ze środków Unii Europejskiej w ramach EFS
[Europejski Fundusz Społeczny]
[Strona angielskojęzyczna]
English for you
[Gimnazjum w Chorzelowie]
Program WOŚP "Ratujemy i uczymy ratować"
[Ratujemy i uczymy ratować]