KONKURS WIEDZY MITOLOGICZNEJ

Konkurs mitologiczny, to świetna okazja do zachęcania uczniów do czytania, poszukiwania potrzebnych informacji w książkach i na stronach internetowych, do rozwijania ciekawości i wyobraźni, to również możliwość poznania kultury i sztuki starożytnych Greków. Konkurs ten wpisał się już w tradycję naszej szkoły i odbywa się co roku. Dzieci chętnie przygotowują się do rywalizacji i biorą w niej udział.

W tym roku konkurs został oparty na formule popularnego teleturnieju „1 z 10” i odbył się 28 listopada. Do konkursu przystąpili uczniowie z klasy V przygotowani przez panią Monikę Gakan i panią Renatę Flis. Uczestnicy musieli odpowiadać na zadane pytania i zastosować odpowiednią strategię eliminującą innych zawodników, gdyż do finału przechodzi tylko trzech najlepszych.

Największą wiedzą, opanowaniem i umiejętnościami strategicznymi wykazała się  Natalia Durej,  która nie straciła ani jednej szansy w rudzie pierwszej i drugiej, a w finale pokonała, świetnie przygotowanych Jakuba Ciemięgę i Konrada Totonia, zdobywając aż 240 punktów.

Zmagania konkursowe obserwowała pani wicedyrektor Aleksandra Drozdowska, która pogratulowała wszystkim uczestnikom konkursu, pochwaliła ich dużą wiedzę i zaangażowanie.

Monika Gakan, Renata Flis