ANDRZEJKI W KLASIE II A

Tradycje andrzejkowe mają bardzo długą historię. Obchodzone są z 29 na 30 listopada. Według tradycji wigilia świętego Andrzeja była nocą magiczną, kiedy można było poznać swoją przyszłość. Właśnie wtedy dziewczęta mogły uchylić rąbka tajemnicy dotyczącej ich przyszłego zamążpójścia. Wróżby na andrzejki traktowały więc bardzo poważnie. Jednak teraz jest to wesoła zabawa z przymrużeniem oka.

Chłopcy również mieli swój wieczór wróżb i magii – katarzynki obchodzone 24 listopada.

Połączyliśmy te dwa tradycyjne zwyczaje i 25 listopada w klasie 2a zostały zorganizowane  klasowe andrzejki.   Dziewczęta przebrały się za wróżki i czarodziejki. Korzystając z różnych źródeł - książek, czasopism, internetu, przekazów rodzinnych uczniowie przygotowali wróżby, zabawy, konkursy. Były wróżby z kolorów, karteczek, książek, kostek, ciasteczek i cukierków. Wszystkie pomysły okazały się bardzo ciekawe.

W pierwszej kolejności drugoklasiści wróżyli sobie nawzajem. Następnie zaprosili do wspólnej zabawy pierwszoklasistów, dla których przygotowane wróżby i konkursy były niezwykle ekscytujące. Podczas zabawy radości było co niemiara.

Zwieńczeniem miłego spędzenia czasu był  owocowy poczęstunek  przygotowany przez rodziców. Kosz pełen owoców i owocowa sałatka smakowały wyśmienicie.

Jolanta Gawryś