ROK 2016 - ROKIEM HENRYKA SIENKIEWICZA

Rok 2016 został ogłoszony przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej ROKIEM HENRYKA SIENKIEWICZA.

Z tej okazji Samorządowy Ośrodek Kultury i Sportu Gminy Mielec w Chorzelowie ogłosił  konkurs plastyczny pt.  „Henryk Sienkiewicz w moich oczach”  dla przedszkoli, szkół podstawowych i gimnazjów Gminy Mielec. Celem konkursu była plastyczna interpretacja utworów wielkiego pisarza, postaci z jego powieści oraz ilustracja wydarzeń z jego życia.

W czasie zajęć lekcyjnych nauczyciele zapoznali uczniów z postacią i twórczością Henryka Sienkiewicza. Wspólnie czytali fragmenty z jego książek, oglądali zdjęcia i ekranizację wybranych powieści. Swoje wrażenia uczniowie przelali na papier. Największym zainteresowaniem cieszyła się powieść "W pustyni i w puszczy".

21 pażdziernika w SOKiS w Chorzelowie odbyło się uroczyste  podsumowanie konkursu  połączone z otwarciem wystawy pokonkursowej. W wydarzeniu uczestniczyli uczniowie, rodzice i nauczyciele Zespołu Szkół w Chorzelowie. Dyrektor SOKiS - p. Dorota Kieraś-Jędrychowska przypomniała cele i zasady konkursu. Życie i twórczość Henryka Sienkiewicza przybliżyła prezentacja multimadialna oraz wystawa książek pisarza udostępnionych przez Bibliotekę Publiczną w Chorzelowie.

Głównym punktem spotkania było ogłoszenie wyników konkursu i wręczenie nagród. Uczniowie naszej szkoły wykonali piękne prace plastyczne, które zostały docenione przez Jury i licznie nagrodzone. Wykaz laureatów znajduje się w Osiągnięciach.

Na zakończenie zgromadzeni podziwiali wystawę prac, która będzie otwarta w SOKiS jeszcze do 3 listopada 2016 r.

Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów.

Jolanta Gawryś