WYBORY RADY UCZNIOWSKIEJ SZKOŁY

W naszej szkole wybory odbyły się 30.09.2016 r. pod czujnym okiem komisji wyborczej.

Wybory poprzedzone były tygodniową kampanią wyborczą. Każdy kandydat miał obowiązek przygotować prezentację multimedialna ze swoim programem wyborczym i pomysłami na urozmaicenie życie szkoły oraz plakaty wyborcze, ulotki i przypinki do ubrań z prezentacją swojej osoby.

Skład szkolnej komisji wyborczej to: - Julia Strąk, Julia Rzeszutek, Oliwia Gudz, Weronika Krakowska

Przebieg wyborów
Wybory odbyły się w 30 września w piątek w hali gimnastycznej od 9.00 do 10.35. Każda klasa zaczynając od klas trzecich sp była poproszona do oddania głosów. Zadbaliśmy o profesjonalnie przygotowany lokal wyborczy, szykowania do wyborów trwały od 8 rano. Zorganizowaliśmy stół dla szanownej komisji, urnę oraz stanowiska do głosowania z parawanami, aby zapewnić tajność głosowania.

W dniu wyborów na wyborców czekali członkowie komisji, którzy przez cały czas byli obecni podczas głosowania. Wydawali karty do głosowania z nazwiskami kandydatów. Wyborcy potwierdzali otrzymanie karty, składając podpis przy swoim nazwisku na liście wyborczej. Każdy z wyborców mógł głosować tylko raz i otrzymał tylko jedną kartę do głosowania. Nie ma pomyłek. Komisja nie przyjmuje żadnych tłumaczeń, np. zaznaczyłem nie tego kandydata, którego chciałem. Wyborca wraz z kartą do głosowania zajął wyznaczone miejsce i na karcie do głosowania przy nazwisku kandydata którego popiera w kwadracie stawia znak X.

Po zakończeniu wyborów podliczono głosy.

Przewodniczącą szkoły została Julia Totoń z klasy VI a. Zastępcą Kinga Dziewit z klasy V i Dawid Piechota z klasy VI B.

Marta Grzelak