ZIELONA LEKCJA KLAS II

29 września uczniowie klas II wraz z wychowawcami wybrali się pieszo na wycieczkę  do lasu.

Zielona lekcja dostarczyła wiedzy na temat warstwowej budowy lasu, gatunków drzew liściastych i iglastych, zwierząt występujących w naszych lasach, warunków życia w lesie.

Drugoklasiści mieli okazję posłuchać odgłosów przyrody, zaobserwować zmiany następujące w lesie jesienią i pokonać naturalny tor przeszkód.

Uczniowie zebrali jesienne dary lasu - liście i szyszki.

Dzieci zrozumiały, jak należy zachowywać się w lesie, jakie jest znaczenie lasu dla człowieka oraz motto "Żeby las był dla ludzi musimy o niego dbać".

Wycieczka w piękny jesienny dzień zmęczyła dzieci fizycznie, ale odprężyła psychicznie. Zadowolone wróciły do szkoły.

Zielona lekcja oparta na obserwacji i doświadczeniu długo pozostanie w pamięci uczniów.

Jolanta Gawryś, Bernadeta Torba