RODZINNY WYPOCZYNEK W MIELECKICH LASACH

W dniu 2 czerwca 2016 r. w Nadleśnictwie Mielec odbyło się rozstrzygnięcie  Powiatowego Konkursu Ekologicznego pt. „Rodzinny wypoczynek w mieleckich lasach”.

Celem konkursu było:
- poznanie sposobów i miejsc leśnego wypoczynku,
- propagowanie spędzania wolnego czasu w kontakcie z przyrodą,
- promocja regionu mieleckiego, ze szczególnym uwzględnieniem osobliwości przyrodniczych i turystycznych lasów,
- uwrażliwienie na piękno przyrody i konieczność jej ochrony,
- rozwijanie zdolności plastycznych i zainteresowań przyrodniczych,
- integracja środowisk uczniowskich i nauczycielskich z terenu powiatu.

W czasie uroczystego podsumowania zgromadzeni goście dowiedzieli się ciekawostek na temat ścieżek ekologicznych w mieleckich lasach oraz akcjach ekologicznych organizowanych przez Nadleśnictwo Mielec.

Uczeń naszej szkoły  Filip Paterak  z kl. IIC (op. M.Wiech) otrzymał za swoją pracę plastyczną nagrodę. Kwalifikacją na wystawę pokonkursową wyróżniono również prace  Ewy Paterak, Natalii Rado, Julii Roman  z kl. IA (op. J.Gawryś),  Weroniki Skowron  z kl. IIB (op. R.Żak),  Natalii Maziarz  z kl. IIIB (op. A.Siebierańska). Uczniowie otrzymali w nagrodę dyplomy i upominki.

Nagrodzone prace można obejrzeć w budynku Powiatowego Centrum Edukacji im. Władysława Szafera  Nadleśnictwa Mielec.

Gratulujemy nagrodzonym i życzymy dalszych sukcesów.

Jolanta Gawryś