ENGLISH? YES, WE CAN!

31 maja br. w ZS w Chorzelowie odbył się   II Szkolny Konkurs Języka Angielskiego  dla uczniów szkół podstawowych.

Celem konkursu jest promowanie języka i kultury krajów obszaru anglojęzycznego oraz sprawdzenie swoich umiejętności i wiedzy. 12 najlepszych uczniów z klasy 5 i 6 rozwiązywało testy gramatyczno-leksykalne i kulturowe.

Najlepsze wyniki uzyskali:
I. Katarzyna Stępień
II. Kacper Bździkot
III. Kacper Głaz
Na wyróżnienie zasługują także: Karol Ciemięga, Igor Korczewski i Amelia Smykla.

Uczniowie sprawdzili swoje możliwości lingwistyczne po całorocznej pracy w konfrontacji z najlepszymi uczniami w tej dziedzinie w szkole. Najlepsi zostaną nagrodzeni w czasie apelu podsumowującego osiągnięcia w bieżącym roku szkolnym.

Nasi uczniowie SP nie po raz pierwszy udowodnili swój talent i zacięcie do nauki tego języka. W bieżącym roku Regina Bańka  (uczennica kl. 6, op. p. A. Czepiżak) przeszła do wojewódzkiego etapu kuratoryjnego konkursu z j. angielskiego oraz otrzymała wyróżnienie (5 miejsce) w konkursie języka angielskiego organizowanym przez Prywatną Szkołę Języków Obcych „Eureka” pod patronatem Prezydenta Miasta Mielca.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Agnieszka Czepiżak