WYCIECZKA DO RZESZOWA

W dniu 27 kwietnia 2016 r. uczniowie klas I-III byli na wycieczce w Rzeszowie. Rzeszów jest pięknym miastem, stolicą województwa podkarpackiego.

Najpierw odwiedziliśmy  Muzeum Dobranocek.  Muzeum Dobranocek ma wyjątkową kolekcję pamiątek z popularnych animacji dla dzieci, powszechnie nazywanych dobranockami. To miejsce niezwykłe, w którym można się przenieść do krainy wspomnień, wzruszeń i dobrych emocji - w świat wieczorynek.

Kiedyś czekało się na nie z niecierpliwością, gdyż były jednym z niewielu programów dla dzieci w ciągu dnia. Przynosiły także ukojenie po pełnym wrażeń dniu, stanowiły jego miłe zakończenie. W dobranockach występowali pozytywni bohaterowie Miś Uszatek, Colargol albo Rumcajs, , Krecik, Reksio czy Pomysłowy Dobromir czy Bolek i Lolek. Kilka kultowych dobranocek mogliśmy obejrzeć na ekranie kinowej sali. W Muzeum Dobranocek można zobaczyć wydawnictwa, plakaty, zdjęcia aktorów z autografami, figurki żołnierzy klonów i szturmowców oraz innych postaci z filmu „Gwiezdne wojny”. Atrakcją wystawy są manekiny postaci: m.in.: rycerz Jedi, Darth Maul, Boss Nass i strażników Palpatine’a. Są także modele statków kosmicznych, klocki Lego i różnorodne gadżety popularyzujące film.

Później spacerem przez rynek udaliśmy się do  Filharmonii Podkarpackiej na widowisko muzyczno- baletowe „ Dr Oj-Boli”.   Wszyscy z zapartym tchem obserwowali przygody doktora i zwierząt, słuchając wspaniałej muzyki. Przedstawienie dostarczyło nam niezapomnianych wrażeń.

Jolanta Pyrzyńska