DZIEŃ PATRONA SZKOŁY

„Spośród Polaków najświatlejszy
Dziś hołd Ci składa wierny naród”

18 marca uczniowie Szkoły Podstawowej w Chorzelowie obchodzili  Dzień Patrona.  W ramach obchodów tego święta uczniowie obejrzeli montaż słowno-muzyczny poświęcony pamięci tego wielkiego uczonego oraz wzięli udział w konkursie plastycznym na portret Mikołaja Kopernika.

Jak co roku organizatorom zależało na tym, aby w obchody włączyli się wszyscy członkowie społeczności szkolnej. Główną myślą przyświecającą tegorocznym obchodom było uświadomienie młodzieży roli wykształcenia, zachęcenie uczniów do rozwijania zdolności. Mikołaj Kopernik- wielki astronom, matematyk, lekarz, kanonik, człowiek wszechstronnie uzdolniony, wykraczający poza swoją epokę może być bez wątpienia wzorem do naśladowania dla naszych uczniów.

Wicedyrektor szkoły - pani A.Drozdowska w swoim przemówieniu przypomniała uczniom, że w 1972 roku decyzją Kuratora Oświaty w Rzeszowie nadano naszej szkole imię tego wielkiego uczonego. Dokonano tego wyboru właśnie z uwagi na to, że był to człowiek o wszechstronnych zainteresowaniach. Gdyby nie jego determinacja, siła charakteru, wola poznania tego, co wykraczające poza umysł człowieka, ludzkość nadal tkwiłaby w błędnym myśleniu.

Za przygotowanie uroczystości odpowiedzialni byli: pani K. Muniak, pani E. Babula i pan W. Ozga.

Elżbieta Babula