DZIEŃ OTWARTY W SZKOLE PODSTAWOWEJ

17 marca w Szkole Podstawowej w Chorzelowie odbył się  Dzień Otwarty  dla uczniów klas I - III i dzieci przedszkolnych oraz ich rodziców.

Pani dyrektor Zespołu Szkół w Chorzelowie Mirosława Wydro zapoznała rodziców ze  zmianami organizacji   w I etapie edukacyjnym w roku szkolnym 2016/17. Poinformowała również o dobrym przygotowaniu szkoły i nauczycieli do przyjęcia dzieci przedszkolnych do klasy I. Zwróciła uwagę na indywidualizację pracy z dziećmi i stosowanie nowatorskich metod pracy.

Przybyli goście - Wójt Gminy Mielec - Pan Józef Piątek, rodzice uczniów klas I - III, dzieci wraz z rodzicami i wychowawcami przedszkolnymi obejrzeli   przedstawienie "Witaj Wiosno"   w wykonaniu uczniów klas II. Występ wyreżyserowany przez p.Zuzannę Pawłowską i p.Małgorzatę Wiech nagrodzono gromkimi brawami. Swoje umiejętności muzyczne zaprezentowała Nikola Smykla z kl. Ib - laureatka rejonowego konkursu "Literatura i dzieci" oraz tancerze z klas II, którzy rozwijają swoje taneczne zdolności pod kierunkiem p.Mariusza Sosińskiego.

Następnie rodzice obejrzeli  prezentację multimedialną "Szkoła Podstawowa w Chorzelowie"   zaprezentowaną przez p.Jolantę Gawryś, która przedstawiła ofertę edukacyjną i opiekuńczą szkoły, pracę z dziećmi w czasie zajęć lekcyjnych, pozalekcyjnych, bogatą ofertę wycieczek, wyjazdów, warsztatów oraz realizację projektów i programów edukacyjnych. Przybyli goście dowiedzieli się o sukcesach wychowanków szkoły w konkursach artystycznych, przedmiotowych i sportowych na szczeblu ogólnopolskim, wojewódzkim, rejonowym, powiatowym i gminnym.

Kolejna prezentacja  "Dojrzałość szkolna"   przedstawiona przez p.Bernadetę Torbę, przybliżyła rodzicom na czym polega dojrzałość fizyczna, intelektualna, emocjonalna i społeczna dziecka gotowego do podjęcia nauki w szkole oraz w jaki sposób przebiega organizacja procesu dydaktycznego w klasie pierwszej.

W tym czasie nauczyciele uczący w klasach I - III zaprosili przyszłych pierwszoklasistów do udziału w zajęciach plastycznych, zabawach muzyczno-ruchowych i grach z wykorzystaniem ciekawych pomocy edukacyjnych w salach, w których obecnie uczą się klasy młodsze. Dzieci rozwiązywały zadania z multibookiem i logiczne planszowe łamigłówki.

Wójt Gminy Mielec - p. Józef Piątek podkreślił wysoki poziom edukacyjny i wychowawczy Szkoły Podstawowej w Chorzelowie. Potwierdził tym samym wyniki ewaluacji zewnętrznej przeprowadzonej przez wizytatorów Kuratorium Oświaty w roku szkolnym 2014/15. Na jej podstawie nasza szkoła uzyskała  wysoki poziom spełniania wymagań.   Pani wicedyrektor Aleksandra Drozdowska odpowiedziała na pytania rodziców.

Na zakończenie rodzice otrzymali folder z ofertą edukacyjną szkoły i zwiedzili klasopracownie edukacji wczesnoszkolnej. Nauczyciele uczący w klasach I-III mają nadzieję, że dzięki Dniu Otwartemu przejście dziecka z przedszkola do szkoły będzie łatwe i przyjemne.

Jolanta Gawryś