DZIEŃ BABCI I DZIADKA W KLASACH III

„Babci i dziadka, przyznać to trzeba, każdemu dziecku w życiu potrzeba. Znana to para, bardzo kochana. Przez wszystkie dzieci jest szanowana.”

21 i 22 stycznia to wyjątkowe dni. Właśnie w tych dniach, dzieci na całym świecie składają życzenia i dają prezenty swoim Babciom i Dziadkom. W naszej szkole do dzieci z klas trzecich przybyli szczególni goście, dziadkowie i babcie zaproszeni na uroczystość. W pięknej scenerii przygotowanej przez nauczycieli i przy pięknie nakrytych stołach zasiedli dziadkowie, rodzice. Uroczystość zaszczyciła pani dyrektor Mirosława Wydro.

Goście obejrzeli  jasełkowy spektakl „Pójdźmy wszyscy do stajenki”,  który opowiadał historię narodzin Jezusa. Spektakl przeplatany był kolędami i pastorałkami śpiewanymi przez dzieci, do śpiewu włączali się też dziadkowie. Na końcu dzieci zaśpiewały piosenki na część swoich dziadków. Dla swoich bliskich dzieci przygotowały drobne upominki w postaci laurek, kwiatków lub serduszek.

Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze. Za pomoc w przygotowanie uroczystości dziękujemy rodzicom, którzy przygotowali słodki poczęstunek i dekoracje stołów.

Jolanta Pyrzyńska