WYCIECZKA DO JANOWA LUBELSKIEGO

7 października w środę klasa IV pod opieką wychowawcy- pani Marty Grzelak, pani Kamilli Muniak i pani higienistki Teresy Świątek wyruszyła na  wycieczkę do Janowa Lubelskiego,  aby odkrywać tajniki przyrody w tamtejszych laboratoriach wiedzy i aktywnie spędzić czas w przepięknym parku rekreacyjnym.

Pierwszym punktem wyprawy było odwiedzenie nowoczesnych  laboratoriów edukacyjnych,  które łączą aktywne poznawanie świata z zabawą. Ekspozycje edukacyjne Zoom Natury stanowiły dla nas nie tylko miejsce, gdzie zdobywaliśmy konkretną wiedzę przyrodniczą, ale przede wszystkim inspirowały i zachęcały do samodzielnego poszukiwania i poznawania. Dzięki zabawie, aktywnemu eksperymentowaniu, licznym elementom multimedialnym i interaktywnym nasi uczniowie odkrywali swoje zainteresowania i już w naszym gronie mamy małych ornitologów, przyrodników, ekologów, ogrodników, zielarzy, fotografów, odkrywców, ale przede wszystkim poszukiwaczy przygód i niezwykłych wrażeń.

Po sycącym obiedzie czekały nas atrakcje  w parku linowym,  gdzie spędziliśmy ponad godzinę, aby promować aktywny wypoczynek wśród uczniów. Dla dzieci przygotowano niezwykle ciekawą trasę linową z fantastycznymi przeszkodami, wszystko po to aby rozwijać sprawność psychomotoryczną, hartować charakter, uczyć wytrwałości i odwagi, a przede wszystkim dostarczać wspaniałej zabawy.

Następnie wzięliśmy udział w niezapomnianej  żywej lekcji przyrody,  gdzie dowiedzieliśmy się ciekawostek na temat życia gadów oraz mieliśmy okazję pogłaskać kameleona, legwana i wziąć na ręce patyczaka.

Ostatnim punktem naszej przygody była  gra zespołowa „podchody”.  Podzieleni na drużyny ruszyliśmy aby eksplorować park rekreacyjny z przepiękną, piaszczystą plażą. Organizatorzy przygotowali dla nas stacje z zadaniami do wykonania, które wymagały zgodnej pracy zespołowej, wysiłku fizycznego i intelektualnego. Zmęczeni, ale dumni daliśmy radę rozwiązać wszystkie zagadki przyrodnicze i zdobyć wszystkie stacje.

Wieczorem pełni wrażeń, choć troszkę zmęczeni wróciliśmy do Chorzelowa. To była niezwykła przygoda, ale też i niezapomniana lekcja przyrody.

Marta Grzelak