„O UŚMIECH DZIECKA” -
FESTYN RODZINNY NA STADIONIE SPORTOWYM W CHORZELOWIE

W minioną niedzielę na mieszkańców Chorzelowa czekała moc atrakcji przygotowanych w ramach  pikniku rodzinnego  jaki został zorganizowany przez Zespół Szkół w Chorzelowie, Radę Rodziców i Samorządowy Ośrodek Kultury w Chorzelowie.

Sprzyjająca aura i bogaty program sprawiły, że już od godziny 15.00 bardzo licznie gromadziła się lokalna społeczność oraz przybyli goście. Festyn otworzyli Aleksandra Drozdowska - wice dyrektor Z.S. w Chorzelowie, Mariusz Stępień – przewodniczący Rady Rodziców przy Z.S. w Chorzelowie i Dorota Kieraś–Jędrychowska – dyrektor SOKiS.

Program przygotowany przez nauczycieli ZS oraz instruktorów Ośrodka Kultury był niezwykle bogaty. W części artystycznej wystąpili uczniowie Zespołu Szkół: przedszkolaki, uczniowie klas I- III, grupa „Fiku miku na fleciku” z klas IV-VI, Szkolne Koło Muzyczne w instrumentalnym wykonaniu fragmentów utworów „Różowa pantera” oraz „Titanic”, cheerleaderki, taniec z chustą animacyjną w wykonaniu uczniów klas IV-VI oraz grupy działające przy SOKiS: KTT „Takt”, ZPiT „Chorzelowiacy” grupa młodsza, grupa wokalna. Gościnnie wystąpił Mielecki Klub Kyokushin Karate, Klubu Akrobatyki Sportowej Uniwersytetu Rzeszowskiego oklaskiwany za wspaniały pokaz oraz Zespół taneczny „Tęczowa gromada’ z SCK Mielec.

Wiele emocji i zabawy wzbudziły konkursy sprawnościowe z nagrodami ufundowanymi przez Rade Rodziców i Ośrodek Kultury a przeprowadzane przez nauczycieli Zespołu szkół w Chorzelowie . Dużym zainteresowaniem cieszyły się dodatkowe atrakcje a było ich bardzo wiele. Były wystawy hobbistyczne uczniów ZS w Chorzelowie na których można było zobaczyć m.in.: kryształy, aniołki, monety, znaczki i wiele innych bardzo ciekawych zbiorów.

Swoje stoisko miał projekt gimnazjalny „ Zakładamy własna firmę” oraz stoisko rekrutacyjne Powiatowej Jednostki Strzeleckiej im. Władysława Sikorskiego w Mielcu. Rycerze z Podleszan reprezentujący rycerzy Zakonu Szpitala św. Jana z Jerozolimy na Pikniku rycerskim przeprowadzali m.in. konkursy walki na kije, strzelanie z łuku i inne. Wraz z Bartkiem Gajem zainteresowani mogli polatać modelami samolotów spalinowych i elektrycznych oraz zobaczyć statyczna wystawę modeli samolotów. Wiele osób skupiło się również przy prezentacji retro samochodu „Warszawa”.

Wielkim powodzeniem wśród najmłodszych cieszyły się plac zabaw z możliwością „kąpieli” w basenie z piłeczkami, zjazdu na dmuchanej zjeżdżalni, czy też malowanie finezyjnych wzorów na buźkach

Sensacją okazał się pokaz trialu rowerowego Bartka Ćwika, najsłynniejszego mielczanina uprawiającego tę widowiskowa konkurencję kolarską. Podczas festynu prezentowali się również miejscowi strażacy , którzy w godzinach późno popołudniowych zorganizowali pokaz lania wody sikawkami strażackimi.

W czasie trwania festynu rozegrany został także Rodzinny Turniej Piłki Nożnej o puchar Przewodniczącego Rady Rodziców, w którym wzięło udział 8 drużyn. Puchar dla zwycięzców oraz dyplomy dla pozostałych drużyn wręczali Wójt Gminy Mielec Józef Piątek oraz fundator pucharu Mariusz Stępień.

Na głodnych uczestników pikniku rodzinnego czekały kiełbaski, wata cukrowa, a także popcorn i lody, napoje i słodycze.

Wszystkim, którzy zaangażowali się w realizację naszego pikniku, a także wszystkim mieszkańcom Chorzelowa i przybyłym na imprezę gościom spoza naszej miejscowości składamy serdeczne podziękowania.

Marta Grzelak