GÓRA GROSZA

Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej po raz kolejny przeprowadził w naszej szkole akcję  „Góra Grosza”,  organizowaną przez Towarzystwo” Nasz Dom”. Zebrane fundusze przeznaczone są na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie i dofinansowanie domów dla dzieci, rodzinnych domów dziecka, pogotowi rodzinnych. Na te cele razem uczniowie klas I-III i uczniowie klas IV-VI uzbierały kwotę 544 zł i 60 gr.

Poprzez akcję „Góra Grosza” uświadamiamy sobie, że oddając chociażby jeden grosz , można zrealizować wielkie przedsięwzięcia na rzecz osieroconych dzieci oraz jest to wspaniała możliwość aby przeprowadzić wspólne działania nauczycieli i uczniów mające efekt integracyjny. Klasa IA zebrała kwotę 40 zł i 20 gr, klasa I B 59 zł 66gr, klasa I C - 20 zł i 35 gr, klasa II A - 97 zł 38 gr, II B - 14zł 50gr, III A -1 9 zł 41 gr, III B - 12 zł i 80 gr.

A teraz rozstrzygnięcie, która z klas IV - VI zgromadziła największą sumę pieniędzy. Ze względu na różną liczbę uczniów w klasach, aby było sprawiedliwie liczyliśmy jaka kwota przypada na jednego ucznia w klasie. Spośród klas IV-VI największą kwotę zebrała  klasa VI –166 zł 47 gr  na osobę przypada 6 zł i 16 gr, szóstoklasiści w nagrodę wybierają jeden dzień bez pytania, następnie klasa IV - 88 zł i 20 gr co na osobę daje 3 zł 41 gr i klasa V zebrała - 25zł 63 gr i na osobę przypada 94 gr.

A teraz czas na wyróżnienia osób, które szczególnie zaangażowały się w akcje „Góra Grosza”. Dziękujemy przede wszystkim  Klaudii Dzióbek z klasy VI, która przyniosła aż 130 zł i 26 gr,  wielkie podziękowania należą się również Emilii Strycharz z kl. VI, która wsparła akcję kwotą 36 zł i i 21 gr. Łukasz Mróz z klasy V, który przyniósł ok. 30zł, dziewczyny z klasy II A Wiktoria Kiełb i Bździkot Nina przyniosły po 27 zł i 24 gr, Dziękujemy również Kamilowi Krupie z klasy I B, który przyniósł 20 zł i Karolinę Rokoszak z kl I B kwota 18 zł i Kacpra Kasprzaka z kl V, który przyniósł ponad 18 zł.

Dziękujemy bardzo serdecznie wszystkim, którzy włączyli się do akcji i pokazali, że los osieroconych dzieci nie jest im obojętny.

Marta Grzelak