„SPOŚRÓD POLAKÓW NAJŚWIATLEJSZY…”

3 marca obchodziliśmy  Dzień Patrona  naszej szkoły.

Jak co roku zgromadziliśmy się na sali gimnastycznej, aby przypomnieć sobie sylwetkę wielkiego astronoma-Mikołaja Kopernika. O dokonaniach tego wielkiego Polaka dowiedzieliśmy się dzięki montażowi słowno-muzycznemu, który przygotowali uczniowie klasy IV „a” i V „a” pod opieką pani E.Babuli, B.Durej i S.Kani.

Obchodom Dnia Patrona towarzyszyły dwa konkursy związane z jego osobą:  konkurs  na portret Mikołaja Kopernika i na wiersz o astronomie.

Do konkursu na portret Kopernika przystąpiło aż 50 uczniów szkoły podstawowej. Prace plastyczne reprezentowały tak wysoki poziom artystyczny, że organizatorzy zdecydowali się wyróżnić wszystkich uczestników konkursu. Najlepszy wiersz wyszedł zaś spod pióra uczennicy klasy IV „a” Martyny Gaj.

Podczas uroczystości podsumowano również dwie  akcje charytatywne  zbierające środki na rodzinne domy dziecka. Akcję „Góra grosza” podsumowała pani M.Grzelak, która wyróżniła uczennicę klasy VI „a” K.Dzióbek podkreślając jej szczególne zaangażowanie.

Pani B.Durej kierująca zbiórką makulatury, która w tym roku przebiegała pod hasłem „Przywróćmy dzieciom uśmiech”, podziękowała również najaktywniejszym uczestnikom akcji: K.Bździkotowi, K.Głazowi i K.Flis. Opiekunki zbiórek dziękowały za wykazanie się wielką empatią i podkreślały, że pomaganie innym jest miarą naszej wrażliwości.

Elżbieta Babula