SUKCESY W POWIECIE

6 listopada delegacja uczniów klas I-III uczestniczyła w uroczystym spotkaniu w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Mielcu w ramach akcji  "Cały powiat czyta z dziećmi"   i wręczeniu nagród w konkursie powiatowym   "Czas na zdrowie".

Zgromadzone dzieci z przedszkoli i szkół powiatu mieleckiego wraz z opiekunami - nauczycielami i rodzicami wysłuchały  wierszy o tematyce zdrowotnej  w interpretacji przedstawicieli władz powiatowych - p.Andrzeja Chrabąszcza - Starosty Powiatu Mieleckiego oraz p.Andrzeja Bryły - Wicestarosty Powiatu Mieleckiego. Utwory znanych dzieciom autorów, które łączyły zdrowie z humorem, czytali również przedstawiciele kuratorium, sanepidu i służby zdrowia.

Wychowankowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego zaprezentowali pełne ekspresji  przedstawienie "Zdrowy Czerwony Kapturek",  które zakończyło się wspólnymi pląsami.

Kolejnym punktem spotkania było  wręczenie nagród w konkursie "Czas na zdrowie".  Spośród 300 nadesłanych prac z przedszkoli i szkół podstawowych z terenu powiatu mieleckiego przyznano 16 nagród i 17 wyróżnień, z czego aż 6 otrzymali uczniowie naszej szkoły.  Nagrodę  zdobyła  Julia Piotrowska  z kl.IIIa,  wyróżnienia  - Kinga Dziewit (kl.IIIa), Kacper Strycharz (kl.IIIa), Bartosz Sosiński (kl.IIb), Maja Chrost (kl.Ic), Gabriela Zawisza (kl.0).

Nagrodzeni uczniowie otrzymali wspaniałe upominki. Najbardziej podobały się puzzle przedstawiające własną nagrodzoną pracę.

Na zakończenie dzieci wraz z opiekunami mogły skosztować zdrowego jedzenia - soki, owoce, ziarniste ciastka przygotowane własnoręcznie podczas zajęć kulinarnych przez wychowanków SOSW oraz obejrzeć wystawę nagrodzonych prac.

Dziękujemy organizatorom, zaś uczniom życzymy dalszych sukcesów!

Jolanta Gawryś