PASOWANIE NA UCZNIA

Od 1 września 2014r. nasza szkolna gromada powiększyła się o 48 uczniów klas I.

Po kilku tygodniach przygotowań 30 października odbyło się uroczyste  Pasowanie na Ucznia.

Pierwszoklasistom w tym ważnym dla nich dniu towarzyszyli rodzice, dziadkowie i rodzeństwo.

Na początku uroczystości w części artystycznej przygotowanej pod kierunkiem wychowawczyń: p.Z.Pawłowskiej, R.Żak oraz M.Wiech zaprezentowali się uczniowie klas I i III. Wszyscy pięknie recytowali wiersze i śpiewali piosenki. Pierwszoklasiści „pięknie zdali egzamin na ucznia” i potwierdzili, że zasłużyli na to zaszczytne miano. Wykazali, że wiedzą, jakie obowiązki i prawa ma uczeń, jak należy zachowywać się w szkole i na drodze, oraz czym jest ojczyzna.

Najmłodsi uczniowie uroczyście ślubowali, że będą godnie reprezentować szkołę.

Następnie p. dyr. M. Wydro, p.wice-dyr. A. Drozdowska oraz p.wice-dyr. D. Marek dokonali symbolicznego pasowania na ucznia.

Po uroczystości uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy, oraz udali się na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

Życzymy pierwszoklasistom samych sukcesów w szkole.

Renata Żak