WIZYTA W NADLEŚNICTWIE TUSZYMA

4 września uczniowie klas IIIa i IIIb wraz z wychowawcami wybrali się do  Nadleśnictwa Tuszyma.

W budynku Nadleśnictwa Tuszyma   pan leśniczy Artur Święch przygotował dla uczestników wycieczki wiele atrakcji: obejrzenie filmu i pogadankę na temat właściwego zachowania w lesie; zwiedzanie wystaw "Praca w lesie dawniej i dziś", "Fauna i flora Nadleśnictwa Tuszyma" oraz makiety poligonu z czasów II wojny światowej.

Kolejnym punktem programu był przejazd do  szkółki leśnej,   gdzie uczniowie mogli poznać etapy rozwoju drzew i ich pielęgnację.

Wycieczka miała również charakter historyczny. Dzięki uprzejmości pana leśniczego zwiedziliśmy  Muzeum Historyczne w Bliźnie.   Obejrzeliśmy tam pociski, broń z czasów II wojny światowej oraz modele samolotów i rakiet w naturalnej skali.

Na zakończenie wycieczki zwiedziliśmy  hodowlę koników polskich.   Największą radość sprawiła dzieciom możliwość nakarmienia zwierząt.

Dziękujemy Panu Arturowi Święch i Nadleśnictwu Tuszyma za dostarczenie najmłodszym uczniom wielu wrażeń i pogłębienie ekologicznych i historycznych wiadomości.

Jolanta Gawryś, Bernadeta Torba