BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY

Uczniowie klas I-III Szkoły Podstawowej w Chorzelowie aktywnie wzięli udział w akcji „Bezpieczna droga do szkoły”. Szkoła współpracowała z Powiatową Komendą Policji w Mielcu.

Zaproszona we wrześniu pani policjantka Urszula Chmura tłumaczyła uczniom zasady bezpiecznego poruszania się po drogach i odpowiadała na ich pytania. Przeprowadziła również ćwiczenia praktyczne na najbliższym skrzyżowaniu ulic w okolicy szkoły.

Uczniowie następnie wzięli udział w konkursie plastycznym, w którym przedstawili swoją wizję bezpiecznej drogi do szkoły, utrwalali zasady bezpieczeństwa w trakcie zajęć szkolnych.

Podsumowaniem akcji było kolejne spotkanie w styczniu 2014r., podczas którego przedstawiciele klas I-III brali udział w konkursie wiedzy o ruchu drogowym. Dzieci wykazały się dużą widzą i poprawnie odpowiadały na zadawane pytania. Za udział w konkursie wiedzy i konkursie plastycznym uczniowie otrzymali ciekawe nagrody.

Ponadto Komenda Policji przekazała dla uczniów klas I kamizelki odblaskowe, a uczniom klas II i III – opaski odblaskowe. Gościem spotkania była pani wicedyrektor Aleksandra Drozdowska.

Akcję koordynowała nauczycielka Małgorzata Klecha.

Podsumowując należy stwierdzić, że uczniowie klas I-III Szkoły Podstawowej w Chorzelowie dobrze opanowali zasady bezpieczniej drogi do szkoły.

Małgorzata Klecha