III GMINNY PRZEGLĄD TEATRÓW PROFILAKTYCZNYCH

9 grudnia w SOKiS w Chorzelowie odbył się  III Gminny Przegląd Teatrów Profilaktycznych  pod patronatem Wójta Gminy Mielec zorganizowany przez SOKiS we współpracy z Gminną Komisją Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. W przeglądzie wzięło udział pięć teatrów profilaktycznych, w których aktorami byli uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów z terenu Gminy Mielec.

Głównym celem imprezy było ukazywanie możliwości dobrej zabawy, zagospodarowanie czasu wolnego dzieci i młodzieży, ułatwienie nawiązywania kontaktów interpersonalnych w grupie, kształtowanie umiejętności współdziałania, przeciwdziałanie uzależnieniom i zjawiskom dysfunkcyjnym.

Szkołę Podstawową w Chorzelowie reprezentowała grupa teatralna dzieci z klas IIa i IIb. Pod kierunkiem wychowawców - p.Jolanty Gawryś i p.Bernadety Torba uczniowie zaprezentowali się w przedstawieniu profilaktycznym "Przygody Koziołka Matołka".

Dzieci spisały się znakomicie. Teatrzyk promujący zdrowy styl życia i właściwe zachowania w trudnych sytuacjach, został nagrodzony gromkimi brawami publiczności i członków jury. Artyści otrzymali dyplom i upominki ufundowane przez głównego organizatora przeglądu.

W dniu 11 grudnia uczniowie zaprezentowali przedstawienie kolegom z klas I - III. Występ dostarczył niezapomnianych wrażeń i utrwalił wiedzę najmłodszych z zakresu zachowań profilaktycznych.

Jolanta Gawryś