PASOWANIE NA UCZNIA

W dniu 22 października w Zespole Szkół w Chorzelowie odbyło się uroczyste  Pasowanie na ucznia  dwudziestu siedmiu uczniów Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika.

Uroczystość pasowania na ucznia klasy pierwszej jest dużym wydarzeniem w życiu naszej szkoły. Przygotowania do tej uroczystości trwały kilka tygodni. Uczestniczyli w nich nie tylko uczniowie klas najmłodszych z nauczycielami, ale także rodzice oraz uczniowie klas starszych. Pierwszoklasistom w tym ważnym dla nich dniu towarzyszyli ich rodzice, dziadkowie oraz rodzeństwo.

Na początku uroczystości zaprezentowali się sami pierwszoklasiści we wspaniałej części artystycznej. Uczniowie przygotowali program artystyczny pod kierunkiem wychowawczyń pani Jolanty Pyrzyńskiej i Małgorzaty Klecha. Przepięknie recytowali wiersze, śpiewali piosenki, tańczyli i rapowali czym potwierdzili, że są gotowi by zyskać miano ucznia. Wykazali się wiedzą na temat obowiązków ucznia, zasad zachowania obowiązujących w szkole oraz bezpieczeństwa na drodze, wiedzą co to ojczyzna i jak ją szanować, jaka jest teraz pora roku i wiedzą co to znaczy być chrześcijaninem.

Symbolicznego aktu pasowania dokonała pani dyrektor Mirosława Wydro.

Po uroczystości uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i prezenty ufundowane przez rodziców. Potem udali się na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców i opiekunów.

Jolanta Pyrzyńska