BIWAK I ZWIEDZANIE MIASTA MIELCA

W dniu 19 czerwca w godzinach popołudniowych uczniowie klasy IIIA wraz ze swoimi rodzicami spotkali się  u swojej wychowawczyni, pod Młynem.  Dzieci grały w piłkę, badmintona, łapały chrabąszcze, bawiły się z chusta animacyjną, zajadały upieczone kiełbaski. Zwiedzały 100-letni Młyn i tam urządziły sobie dyskotekę.

Zmęczone i zadowolone poszły spać, aby wcześnie rano wstać, przygotować sobie śniadanie, 2-gie śniadanie i wyruszyć na zwiedzanie miasta.

Zwiedzanie zaczęliśmy od  Antykwariatu  - sklepu ze starociami, gdzie można kupić stare monety, książki, medale. Oglądaliśmy też kolekcję ikon K. Gargas-Gąsiewskiej .

Później udaliśmy się do  Parku i Dworku Oborskich.  Słuchaliśmy o powstaniu miasta i oglądaliśmy zdjęcia, pamiątki, obrazy. W pięknym parku podziwialiśmy stare zabytkowe drzewa i replikę kotwicy ze statku, który został nazwany „Mielec”.

Spacerując bulwarami nad Wisłoką dotarliśmy na Rynek, zjedliśmy pyszne lody patrząc na fontannę.

Potem byliśmy w  Pracowni Grawerstwo  Józef Kardyś. W zakładzie kupić można puchary, statuetki, tabliczki na drzwi, słupy, grobowce różne napisy, które najpierw są komputerowo projektowane, a później specjalistyczne maszyny wycinają kolejne litery i znaki. Można też wycinać na szkle, fajansie, metalu to nazywa się grawerstwo.

Zmęczeni, ale dużo mądrzejsi wróciliśmy do domów.

Jolanta Pyrzyńska