NAJLEPSZY W WOJEWÓDZTWIE W ZMAGANIACH OLIMPIJSKICH

Uczeń Szkoły Podstawowej w Chorzelowie  Kamil Lelakowski  uzyskał najlepszy wynik na Podkarpaciu i 13 miejsce w Polsce uzyskując  awans do finału Krajowego Konkursu Wiedzy Olimpijskiej.

Eliminacje odbyły się 15 maja 2013 roku i wzięło w nich udział 856 uczniów z całego kraju. Awans do finału uzyskiwało 4 najlepszych uczniów z każdego województwa.

Celem konkursu jest promowanie edukacyjnych i wychowawczych wartości sportu i olimpizmu, upowszechnianie wiedzy historycznej o dokonaniach polskich olimpijczyków oraz kształtowanie postaw patriotycznych i prozdrowotnych. Tematyką konkursu był przebieg i wyniki rywalizacji w konkurencjach, w których wystąpili Polacy na ostatnich zimowych i letnich igrzyskach olimpijskich w Vancouver i Londynie oraz podstawowe zagadnienia z historii i zasad olimpizmu. Dla Kamila odpowiedzi na pytania o reprezentantów w short tracku czy o curling nie stanowiły żadnego problemu.

Organizatorem konkursu jest podlaski kurator oświaty oraz marszałek województwa podlaskiego pod patronatem honorowym Ministra Edukacji Narodowej i Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Opiekunem ucznia był nauczyciel wychowania fizycznego – p.Mariusz Woźniak.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszym sukcesów!!

Mariusz Woźniak

[Zobacz powiększenie]