DZIEŃ ZIEMI

22 kwietnia na całym świecie obchodzone są  Światowe Dni Ziemi.  Z tej okazji w "Małej Szkole" odbyła się uroczystość zorganizowana przez wychowawców klas pierwszych - p.Jolantę Gawryś i p.Bernadetę Torba.

W kwietniu dla dzieci z klas I-III została ogłoszona zbiórka makulatury. W akcję zaangażowało się większość uczniów klas młodszych i zebrano  1470 kg makulatury.  Najwięcej makulatury dostarczyli:

• Kacper Bździkot – 390 kg
  • Karolina Flis – 174 kg
  • Amelia Smykla – 100 kg.
  • Równocześnie ogłoszony został  konkurs na pracę przestrzenną wykonaną z surowców wtórnych.  Wpłynęło wiele ciekawych i niezwykle pomysłowych prac grupowych i indywidualnych. Na wystawie ekologicznej można było podziwiać zamki, pojazdy, zwierzęta, rośliny i napis wykonany z kolorowych zakrętek „Chrońmy Ziemię”.

W Dniu Ziemi uczniowie klas pierwszych pod kierunkiem swoich nauczycieli - p.Jolanty Gawryś i p.Bernadety Torby wystawili  widowisko ekologiczne pt. "Jaś i Małgosia".   W barwny i humorystyczny sposób ukazali jak należy zachowywać się w lesie, segregować śmieci, dbać o najbliższe otoczenie. Przedstawili najważniejsze hasła ekologiczne i wyśpiewali piosenki o ochronie naszej planety.

Podsumowaniem uroczystości było wręczenie nagród i dyplomów dla wszystkich dzieci, które zaangażowały się w zbiórkę makulatury, zbiórkę zakrętek i wykonały prace na konkurs ekologiczny.

Mimo, że przez cały rok w naszej szkole promujemy postawy ekologiczne, dzieci w czasie zajęć uczą się, w jaki sposób chronić przyrodę przed degradacją, oszczędzać wodę, energię, las, to mamy nadzieję, że nasza akcja jeszcze bardziej uświadomi najmłodszym hasło: "KAŻDY CZŁOWIEK ZYSKA NA OCHRONIE ŚRODOWISKA !!!"

Jolanta Gawryś i Bernadeta Torba