NASZ PATRON - MIKOŁAJ KOPERNIK

21 marca w naszej szkole świętowaliśmy nie tylko pierwszy dzień wiosny, ale również rocznicę urodzin patrona szkoły - Mikołaja Kopernika. Z tej okazji uczniowie klasy Va przygotowali krótkie przedstawienie pod tytułem  "Rzecz o Mikołaju Koperniku".  Podczas przedstawienia mogliśmy śledzić losy naszego patrona od lat młodości do bohaterskiej obrony Olsztyna po dzieło życia "O obrotach sfer niebieskich".

Tego dnia zostały podsumowane również konkursy szkolne: konkurs wiedzy o patronie przeprowadzany przez opiekunów świetlicy szkolnej i konkursy zorganizowane i przeprowadzone przez nauczycieli przedmiotów humanistycznych.

W konkursie wiedzy o Mikołaju Koperniku nagrodzono: J.Rączkę, K. Rado,J. Krupę (uczennice klasy Va). Rozdano również nagrody za udział w konkursie wiedzy mitologicznej "Jeden z dziesięciu":

• I miejsce: K. Naprawa Va
  • II miejsce: J. Jaworek VIa
  • III miejsce: N. Obacz VIa
  • W konkursie krasomówczym "Na Olimpie" wyróżniono Justynę Krupę z klasy Va

Nagrody za udział w konkursie na portret patrona szkoły otrzymali: M.Sokół VIa, J.Ortyl VIa, K. Dzióbek IVa, O. Matuszek VIb.

Po części poświęconej treściom związanym z M. Kopernikiem oddaliśmy się wiosennym zabawom. Wybieraliśmy najładniejszą Marzannę, braliśmy udział w konkurencjach sportowych i muzycznych przygotowanych przez Samorząd Uczniowski.

Elżbieta Babula

[Zobacz powiększenie]