ŚWIĘTO SZKOŁY - DZIEŃ OTWARTY

18 kwietnia "Małą Szkołę" licznie odwiedzili  rodzice wraz z dziećmi przedszkolnymi.  Przybyłych gości powitała p.dyrektor - M.Wydro. Zgromadzeni obejrzeli prezentację przedstawiającą funkcjonowanie szkoły, ofertę edukacyjną, pracę z dziećmi w czasie zajęć lekcyjnych i pozalekcyjnych, sukcesy uczniów, wycieczki, wyjazdy, realizację projektów unijnych.

Następnie najmłodsi mogli spróbować swoich sił w pracy z multibookiem, który sprawia, że praca z podręcznikiem staje się atrakcyjniejsza i aktywniejsza.

Swoje zdolności recytatorsko - wokalne przedstawiło kilkoro uczniów z klas I - III.

Potem przyszedł czas na udział przedszkolaków w zajęciach warsztatowych - zajęcia plastyczne "Wiosenne origami", zajęcia muzyczno-ruchowe "Taniec motyli", zajęcia komputerowe "Malujemy z Tux Paint", gry i zabawy ruchowe - "Podwórkowe Hop - Siup".

Przez cały czas trwania "Dnia Otwartego" rodzice i dzieci mogli obejrzeć wystawę prac uczniów, galerię zdjęć, prezentację pomocy dydaktycznych, podręczników, udział w projektach.

Na zakończenie rodzice otrzymali folder z ofertą edukacyjną szkoły podstawowej, zaś dzieci - kolorowanki do malowania w domu.

Mamy nadzieję, że przedstawione pomoce i metody pracy, sprawią, iż przejście dziecka z przedszkola do szkoły, będzie łatwiejsze i przyjemniejsze.

Jolanta Gawryś