DZIEŃ CHŁOPAKA W KL. IV - VI

30 września sekcja kulturalna Uczniowskiej Rady Szkoły zorganizowała gry i konkursy z okazji Dnia Chłopaka. Najpierw ciekawostka - Dzień Chłopaka to święto, które powstało, prawdopodobnie przez analogię do Dnia Kobiet. Jak podaje angielska wikipedia. "International Men's Day" był po raz pierwszy obchodzony w 1999 roku na wyspach Trinidad i Tobago. Prawdopodobnie dlatego, iż jest to święto dość młode, obchodzone jest na całym świecie w różnych dniach i tak, w Trynidad i Tobago, podobnie jak w Indiach, po raz pierwszy, obchodzono je 19 listopada, na Malcie 7 lutego, w Rosji i na Ukrainie 23 lutego, w Brazylii 15 lipca, w Norwegii 7 października, w Kanadzie 25 listopada. W Wielkiej Brytanii i Irlandii  International Men's Day czyli  Dzień Chłopaka obchodzony jest 5 kwietnia. W naszym kraju jest to data 30 września.
Na holu na 4 godzinnie lekcyjnej zebrała się cała społeczność uczniowska z klas IV-VI, aby wziąć udział w zabawie. Nad właściwym przebiegiem konkurencji czuwała specjalnie powołana komisja sędziowska w składzie: ks. Janusz Batko, pani Agata Korzeń i pani Justyna Budak. Chłopcy z wszystkich klas zostali poddani czterem próbom w celu sprawdzenia, w której klasie jest najfajniejsze grono męskie. Zwycięzcami zostali uczniowie z klasy IV i VB. W pierwszej konkurencji chłopcy musieli wykazać się wiedzą na temat babskich spraw, a pytania w stylu, czym dziewczyny malują oczy albo co to jest demakijaż, okazały się nie aż tak oczywiste jak dla dziewczyn. Ale w następnej zabawie chłopcy wykazali się ogromną precyzją i talentem tanecznym, gdyż konkurencja polegała na jak najdłuższym tańcu z partnerką z jabłkiem między czołami. Następny już ostatni konkurs, również taneczny to zabawa z krzesłami, gdzie panowie wraz z swoimi partnerkami musieli jak najszybciej usiąść na krześle w czasie gdy przestanie grać muzyka.
Zabawa była świetna, dziękujemy wszystkim za zaangażowanie się, a chłopcom życzymy wszystkiego najlepszego.

Marta Grzelak