PIERWSZE UCZNIOWSKIE DOŚWIADCZENIA DROGĄ DO WIEDZY - PODSUMOWANIE

W dniu 7 czerwca 2011r. odbyło się  uroczyste podsumowanie III etapu projektu  współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej "Pierwsze uczniowskie doświadczenia drogą do wiedzy", który z uczniami klasy Ia realizowała p.J. Pyrzyńska.
W pokazie efektów udział wzięli p.Aleksandra Drozdowska i p.Dariusz Marek - wicedyrektorzy Zespołu Szkół w Chorzelowie, nauczyciele, rodzice i rodzeństwo dzieci kl.Ia. Zaproszeni goście obejrzeli najpierw przedstawienie ekologiczne „Leśne spotkanie”, gdzie dzieci wcielając się w role zwierząt uświadamiały mieszkańcom naszej planety, jak ważne jest czyste środowisko.
W dalszej części goście zobaczyli prezentację multimedialną z wykorzystaniem zdjęć zrobionych podczas zajęć. Dla dzieci uczestników projektu był to czas wspomnień i refleksji.
Następnie dzieci zabrały gości do magicznego miejsca, jakim jest teatr. W bajkowej inscenizacji przedstawiły bajkę muzyczną „Jaś i Małgosia”. Przedstawienie nagrodzono ogromnymi brawami.
Bajkę zaprezentowano także dla dzieci z klasy „ O” i pięciolatków, dla dzieci z Przedszkola Samorządowego i uczniów z klas I – III.
Każde dziecko, które brało udział w projekcie otrzymało z rąk dyrektora dyplom i myszkę - pacynkę. Na zakończenie dla przybyłych gości i dzieci rodzice przygotowali słodki poczęstunek.

Jolanta Pyrzyńska