Wycieczka do Bochni klas VI

Dnia 26 maja 2011r. o godzinie 12.30 klasy szóste pojechały na  wycieczkę do Bochni.
Po drodze do Bochni zwiedziliśmy  zamek w Dębnie,  było bardzo ciekawie. Zobaczyliśmy interesującą ekspozycję wyposażenia wnętrz zamkowych. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy, poznaliśmy legendę o księżniczce, która została uwieziona przez ojca w wieży… Poznaliśmy historię zamku.
Kiedy już skończyliśmy zwiedzać zamek, pojechaliśmy do kopalni w Bochni, gdzie nocowaliśmy. Gdy byliśmy na miejscu, do wyrobiska zjechaliśmy szybem „CAMPI”. Później udaliśmy się na pyszny posiłek. Następnie odbyło się  zwiedzanie kopalni.   Kiedy już zwiedziliśmy kopalnię, popłynęliśmy łódkami. Zjechaliśmy również na zjeżdżalni 140 m w dół!
Później nastąpił czas wolny i rozpoczęła się dyskoteka. Trwała do 24.00.
Rano o godzinie 6.30 pobudka, a później śniadanie.
Około godziny 8.00 wyjechaliśmy z kopalni i udaliśmy się do  Parku Archeologicznego do Osady VI Oraczy.  Po zwiedzeniu osady, uczestniczyliśmy w warsztatach u Kowala i Zielarki. U Kowala wykonaliśmy własnoręcznie gwoździa! Natomiast u Zielarki zrobiliśmy herbatkę ziołową. Na tym zakończyła się nasza wycieczka. Wypoczęci i szczęśliwi powróciliśmy do Chorzelowa.
Wycieczka była udana, bardzo się podobała. Była ona miłym akcentem na zakończenie klas szóstych, wiążą się z nią bardzo miłe wspomnienia….

Edyta Jung i Martyna Walczak