Adres: Szkoła Podstawowa w Chorzelowie, 39-331 Chorzelów    Tel: 48 17 584 14 22     Fax: 48 17 584 14 22   
Czerwiec 2010
25 czerwca odbyła się uroczystość Zakończenia roku szkolnego 2009/10.  Dyrektor Zespołu Szkół w Chorzelowie - p.Mirosława Wydro wręczyła nagrody uczniom, którzy wyróżnili się w nauce, zachowaniu, osiągnięciach naukowych, artystycznych, sportowych i pracą społeczną. Rodzice otrzymali listy pochwalne i podziękowania za zaangażowanie w życie szkoły. Nagrodę Dyrektora Szkoły i Nagrodę Wójta Gminy Mielec otrzymał najlepszy uczeń - Bartosz Gaj. Absolwenci - uczniowie klas VI i III przedstawili ciekawą i wzruszającą część artystyczną. Życzymy im sukcesów na kolejnych etapach edukacyjnych, a wszystkim uczniom udanych i radosnych wakacji!
[Zobacz więcej zdjęć]
23 czerwca obchodziliśmy w Zespole Szkół w Chorzelowie  Święto Szkoły.  Nauczyciele i uczniowie szkoły podstawowej przygotowali z tej okazji wystawy prezentujące efekty realizowanych w roku szkolnym 2009/10 projektów unijnych. Zaproszeni goście - przedstawiciele środowiska i organu prowadzącego oraz nauczyciele i uczniowie całej szkoły mieli okazję obejrzeć zdjęcia, prezentacje multimedialne, wystawy prac plastycznych oraz pomoce dydaktyczne zakupione ze środków Unii Europejskiej. Każdy zwiedzający mógł spróbować swoich sił przy rozwiązywaniu zadań logicznych i sprawnościowych. Dzieci z klas I-III przygotowały spektakl "Jesteśmy Europejczykami", w którym przedstawiły tańce, ekologiczny pokaz mody, wiersze, piosenki i scenki rodzajowe w języku polskim i angielskim. Uwieńczeniem tego radosnego dnia były potrawy z grilla i rozgrywki sportowe na boisku szkolnym.
[Zobacz więcej zdjęć]
W dniach 7-11 czerwca grupa 31 uczniów z klas IV- VI oraz 7 uczniów gimnazjum pod czujnym okiem opiekunów: pań- M.Aleksandrowicz, M.Pietrzak oraz panów - D.Marka i M.Woźniaka wzięła udział  w Zielonej Szkole w Niedzicy.  Uczestnicy m.in. przeszli Wąwóz Homole, zdobyli szczyt Trzech Koron, dotarli do schroniska nad Zielonym Stawem, zwiedzili Jaskinię Bieliańską. Nie obyło się również bez spaceru po Szczawnicy, wjazdu na Palenicę oraz wizyty w niedzickim i czorsztyńskim zamku. W czasie spotkania z Ujkiem Staskiem - znanym przewodnikiem - gawędziarzem, dzieci miały możliwość popróbować swoich sił we wspinaczce na specjalnie przygotowanej ściance. Korzystając z pięknej pogody, która towarzyszyła uczestnikom przez cały okres trwania Zielonej Szkoły, w ramach zajęć ruchowych, dzieci kąpały się w basenach w Bukowinie Tatrzańskiej.
[Zobacz więcej zdjęć]
18 czerwca odbył się w "Małej Szkole"  Dzień Sportu. Wszyscy uczniowie klas I-III zmagali się w sportowych rywalizacjach. Konkurencje w formie gier i zabaw ruchowych dostarczyły najmłodszym wielu emocji. Nagrodami dla zwycięzców były wafelki, lizaki, cukierki i owocowe soki ufundowane przez Radę Rodziców. Wszyscy świetnie się bawili.
[Zobacz więcej zdjęć]
W czerwcu odbyło się uroczyste podsumowanie II etapu projektu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej  Pierwsze uczniowskie doświadczenia drogą do wiedzy, który z uczniami klasy Ib realizowała p.J.Gawryś. W pokazie efektów udział wzięli: p.Mirosława Wydro - dyrektor Z.S. w Chorzelowie, nauczyciele, rodzice i rodzeństwo dzieci kl.Ib. Zaproszeni goście obejrzeli prezentację multimedialną z wykorzystaniem zdjęć zgromadzonych podczas zajęć. Następnie dzieci zabrały gości w  "Podróż z Koziołkiem Matołkiem po Europie".  Przedstawiły spektakl muzyczno-ruchowy prezentujący zwyczaje krajów europejskich oraz zagadnienia związane z bezpieczeństwem i udzielaniem pierwszej pomocy. Z okazji Dnia Matki i Ojca, dzieci obdarowały rodziców własnoręcznie zrobionymi upominkami i złożyły życzenia. P.dyrektor wręczyła każdemu dziecku dyplom za udział w Projekcie oraz pamiątkowe "palcynki-myszki". Dla przybyłych gości przygotowano herbatkę i ciasteczka. Spektakl o Koziołku Matołku następnego dnia obejrzeli również uczniowie klas I-III oraz zaproszone przedszkolaki.
[Zobacz więcej zdjęć]
Wydajemy własną książkę  - to hasło pod jakim od dziesięciu lat w Wiejskim Domu Kultury w Grochowem pod patronatem Starostwa Powiatowego w Mielcu i Urzędu Gminy w Tuszowie Narodowym realizowany jest konkurs adresowany do młodych autorów, ilustratorów, wydawców książek. Celem konkursu jest pobudzanie wyobrażni dzieci i młodzieży, zainteresowanie procesem tworzenia, podjęcie próby samodzielnej twórczości literackiej, ilustratorskiej i edytorskiej. Książki złożone na konkurs tworzą niezwykłą bibliotekę białych kruków.W tym roku biblioteka ta wzbogaciła się między innymi o książkę uczennicy naszej szkoły - Magdaleny Maziarz(VIa)- op. p.E.Babula. M.Maziarz została laureatem tego konkursu, została nagrodzona w kategorii literackiej za książkę "Nie ma to jak rodzina". Komisja oceniająca nagrodziła naszą uczennicę nie tylko za stronę literacką utworu, ale również za pielęgnowanie wartości rodziny.
2 czerwca w Bibliotece Pedagogicznej w Mielcu odbyło się podsumowanie  konkursu czytelniczego, któremu w tym roku przyświecało motto: "Kto czyta,żyje wielokrotnie, kto nic nie czyta, na jeden żywot jest skazany...". Organizatorzy konkursu (SNaP oddział w Mielcu i Biblioteka Pedagogiczna)jak co roku zachęcali do korzystania z bibliotek, wzbogacenia słownictwa związanego z książką, rozwijania twórczego myślenia.Konkurs przebiegał w dwóch etapach, do drugiego etapu z naszej szkoły zakwalifikowały się uczennice:Dominika i Oliwia Rajca.Komisja oceniająca umiejętności uczniów w drugim etapie konkursu przyznała reprezentantkom naszej szkoły tytuły laureatów.Uczennice do konkursu przygotowała p.E.Babula.
Maj 2010
31 maja w sali katolickiego Centrum Edukacji Młodzieży KANA w Mielcu odbył się piąty już  finał powiatowego konkursu literackiego "Tu wszędzie jest moja ojczyzna". Konkurs jak co roku zorganizowała posłanka p.K.Skowrońska wspólnie ze Stowarzyszeniem Nauczycieli Polonistów. W finałowym spotkaniu z młodzieżą wzięli m.in. udział: przewodniczący Rady Powiatu Mieleckiego p.M.Paprocki, zastępca prezydenta Mielca oraz sekretarz Urzędu Gminy w Mielcu - p.B.Mazur. Naszą szkołę w konkursie reprezentowała uczennica klasy IV Gabriela Naprawa (op. p.E.Babula), która uzyskała tytuł laureata konkursu.
27 maja uczniowie klasy Ia zorganizowali dla swoich mam  Dzień Matki. Odświętnie ubrani recytowali wiersze i śpiewali piosenki, przygotowane pod kierunkiem p.B.Torba. Za występ nagrodzeni zostali gromkimi brawami. Po części artystycznej złożyli swoim mamusiom życzenia i wręczyli własnoręcznie wykonane laurki oraz drobne upominki. Dla przybyłych mam przygotowano herbatkę i ciasteczka. W miłej atmosferze mamy wraz ze swoimi pociechami spędziły czas.
[Zobacz więcej zdjęć]
21 maja odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie  Gminnego Konkursu Plastycznego "Kwiaty dla Mamy".  Na konkurs wpłynęły liczne prace plastyczne i przestrzenne wykonane przez dzieci z naszego przedszkola oraz uczniów klas I - VI, które można obejrzeć na pokonkursowej wystawie w SOKiS w Chorzelowie. Wiele prac naszych uczniów otrzymało nagrody i wyróżnienia. Gratulujemy małym artystom. Lista nagrodzonych w Osiągnięciach.
[Zobacz więcej zdjęć]
Co roku w Szkole Podstawowej w Trześni odbywają się  zawody sportowe klas trzecich szkół podstawowych gminy Mielec. 21 maja dzieci klas trzecich naszej szkoły uczestniczyły w tym współzawodnictwie. Rywalizowały w sześciu konkurencjach: biegach, skokach, rzutach do celu i rzutach piłeczkami palantowymi .Uczniowie reprezentujący naszą szkołę zajęli drugie miejsce.
[Zobacz więcej zdjęć]
Dnia 18 maja w Zespole Szkół w Chorzelowie w "Małej Szkole" miała miejsce  V Edycja Gminnego Konkursu Matematycznego Klas III  szkół podstawowych zorganizowana przez nauczycielki kształcenia zintegrowanego: p.J.Pyrzyńską i p.B.Torba. W konkursie wzięło udział 20 dzieci z 8 szkół Gminy Mielec. Dzieci zmagały się przez godzinę lekcyjną z zadaniami tekstowymi i testowymi przygotowanymi przez metodyk kształcenia zintegrowanego panią Teresę Kusak. Naszą szkołę reprezentowały uczennice: Weronika Głaz, Anna Ciejka, Ewa Siembab i Klaudia Kamuda. Najlepszą z nich okazała się Weronika Głaz, która zajęła III miejsce. Ewa Siembab została wyróżniona. Każdy uczestnik konkursu otrzymał dyplom i nagrody książkowe ufundowane przez Urząd Gminy w Mielcu.
[Zobacz więcej zdjęć]
6 maja w Podleszanach odbył się  Gminny Konkurs Ortograficzny klas III.  Naszą szkołę reprezentowały uczennice: Agata Sypek, Weronika Głaz z kl.IIIa oraz Karolina Kania i Ewa Siembab z kl.IIIb. W tekście dyktanda było wiele ortograficznych pułapek. Uczennice poradziły sobie dość dobrze. Weronika Głaz i Ewa Siembab otrzymały wyróżnienia, a wszystkie uczennice nagrody książkowe.
W dniu 5 maja uczniowie klas I-III, którzy biorą udział w projekcie "W madrości - kapitał przyszłości" współfinansowanym ze środków unijnych, pojechali na  wycieczkę do Krakowa.  Zwiedzili Wzgórze Wawelskie, Kościół Mariacki, Uniwersytet Jagielloński. Bardzo duże zainteresowanie wzbudziło Muzeum Przyrodnicze, gdzie obejrzeli egzotyczne okazy flory i fauny. Niezapomnianych wrażeń dostarczył film 3D w kinie IMAX - "Jak wytresować smoka". Po całodniowych przeżyciach dzieci wróciły zmęczone, ale bardzo zadowolone.
[Zobacz więcej zdjęć]
Kwiecień 2010
W kwietniu uczniowie kl.Ib w czasie zajęć dodatkowych w ramach projektu "Pierwsze uczniowskie doświadczenia drogą do wiedzy", nauczyli się  zasad udzielania pierwszej pomocy.  Pielęgniarka - p.Z.Dąbek nauczyła najmłodszych, jak należy zachowywać się w przypadku skaleczeń, oparzeń, ukąszeń. Nauczycielka - p.J.Gawryś przeprowadziła cykl zajęć nt. udzielania pierwszej pomocy w sytuacji zagrożenia życia. Wierzymy, że dzięki nabytym umiejętnościom dzieci będą potrafiły w chwilach zagrożeń pomóc sobie i innym.
[Zobacz więcej zdjęć]
28 kwietnia uczniowie naszej szkoły wystąpili w gminnym konkursie recytatorskim  "Teatr jednego wiersza".  Wśród naszych reprezentantów najlepszy okazał się Konrad Sosiński - uczeń kl.IV, który został nagrodzony przez Jury. Wyróżnienia otrzymali: Klaudia Dzióbek (kl.Ib), Oliwia Rajca (kl.IV), Patrycja Lelakowska (kl.VIa). Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów!
[Zobacz więcej zdjęć]
23 kwietnia odbyły się w "Małej Szkole" eliminacje szkolne konkursu recytatorskiego  "Teatr jednego wiersza".  Mali aktorzy, którzy pod kierunkiem swoich nauczycieli przygotowali interpretacje wybranych utworów i stroje sceniczne , wystąpili z wielką ekspresją i wzbudzili aplauz publiczności. Jury przyznało 9 nagród i 3 wyróżnienia. Zwycięzcy otrzymali dyplomy i nagrody książkowe ufundowane przez Radę Rodziców. Nagrodzeni uczniowie będą reprezentować naszą szkołę w konkursie gminnym. Gratulujemy!
[Zobacz więcej zdjęć]
22 kwietnia to święto naszej planety -  Dzień Ziemi.  Pamiętali o tym uczniowie klas I-III, którzy z tej okazji wykonali plakaty o ochronie przyrody i Śmieciojadki z surowców wtórnych. Wszyscy uczniowie klas młodszych uczestniczyli w zbiórce makulatury - zebrali 456kg. Najwięcej zebrał Krzysztof Naprawa - uczeń kl.IIb - 93kg. W Dniu Ziemi dzieci klas młodszych ubrane na zielono wraz z gośćmi z naszego przedszkola, obejrzały przedstawienie ekologiczne w wykonaniu uczniów kl.IIb, przygotowane pod kierunkiem p.R.Żak. Pamiętajmy - "Ziemia dla człowieka - człowiek dla Ziemi".
[Zobacz więcej zdjęć]
„Śpieszmy się kochać ludzi tak szybko odchodzą”

ks.J.Twardowski


16 kwietnia uczniowie Zespołu Szkół w Chorzelowie uczcili pamięć tragicznie zmarłego Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej i ofiar katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem. Uczestniczyli w uroczystym nabożeństwie w Kościele Parafialnym w Chorzelowie z udziałem władz gminy i zaproszonych gości. Młodzież naszej szkoły przygotowała wzruszający montaż słowno-muzyczny oddający hołd ofiarom Katynia i Smoleńska.

[Zobacz więcej zdjęć]

Marzec 2010
30 marca odbyło się w SOKiS uroczyste otwarcie pokonkursowej wystawy  "Symbole Świąt Wielkanocnych" , na której zostało wystawionych wiele prac plastycznych uczniów naszej szkoły. W Gminnym Konkursie Plastycznym przedstawiającym symbole zbliżających się Świąt Wielkanocnych liczni reprezentanci przedszkola oraz klas I-III zostali nagrodzeni za swoje prace. Otrzymali dyplomy i wspaniałe nagrody. Lista nagrodzonych uczniów wOsiągnięciach.Gratulujemy zwycięzcom!
[Zobacz więcej zdjęć]
W dniu 29 marca 2010r. (poniedziałek)  odbędzie się  spotkanie z rodzicami dla kl.I-VI w budynku "Dużej Szkoły.":

- godz.1700 - spotkanie w sali gimnastycznej

- godz.1715 - spotkanie w wyznaczonych salach

23 marca najmłodsze dzieci  pożegnały zimę i powitały wiosnę.  Z tej okazji dzieci przedszkolne pod kierunkiem p.M.Gacek i p.D.Witek oraz uczniowie klasy Ib pod kierunkiem p.J.Gawryś przygotowały inscenizację "Gdzie jesteś wiosno?" Spektakl wystawiony na scenie SOKiS obejrzeli uczniowie klas I-III, dzieci przedszkolne oraz rodzice. Po przedstawieniu odbyło się uroczyste palenie kukły Marzanny i spacer z gaikami w poszukiwaniu śladów wiosny. Piękne wiosenne słońce udowodniło, że sroga zima ostatecznie odeszła.
[Zobacz więcej zdjęć]
W marcu uczniowie klas IIIa i IIIb uczestniczący w zajęciach kółka teatralnego przygotowali pod kierunkiem p.M.Klechy inscenizację o patronie szkoły Mikołaju Koperniku.  Celem występu było przybliżenie postaci wielkiego Polaka, jego osiągnięć i rewolucyjnego odkrycia. Następnie dzieci obejrzały prezentację multimedialną Układ Słoneczny przygotowaną przez p.J.Gawryś, z której dowiedziały się ciekawostek o kosmosie, planetach i znakach zodiaku. Najmłodszym uczniom bardzo podobała się ta nietypowa lekcja.
[Zobacz więcej zdjęć]
Uczniowie naszej szkoły - Konrad Małek z kl. IIb oraz Patrycja Mroczek z kl.IIIb wzięli udział w  Gminnym Turnieju Szachowym  o puchar dyrektora SOKiS Gminy Mielec. Zdobyli I miejsce w grupie dzieci ze szkoły podstawowej. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w tej królewskiej grze.
[Zobacz powiększenie]

[Zobacz powiększenie]

Nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiego programu „Owoce w szkole”, który jest finansowany ze środków UE oraz krajowych. Program skierowany jest do uczniów klas I – III szkół podstawowych. Celem programu „Owoce w szkole” jest długoterminowa zmiana nawyków żywieniowych dzieci poprzez zwiększenie udziału owoców i warzyw w ich codziennej diecie oraz propagowanie zdrowego odżywiania. 19 marca uczniowie klas młodszych naszej szkoły otrzymali „pierwsze witaminki” w postaci jabłek i marchewek. Były bardzo smaczne! Dzieciaki czekają na kolejne zdrowe przysmaki.
[Zobacz powiększenie]

[Zobacz powiększenie]

Nasi mistrzowie
8 marca reprezenatacja naszej szkoły w składzie Dawid Skóra, Dawid Milaś oraz Konrad Rzeźnik pod opieką p.M.Woźniaka, wygrała zawody w tenisie stołowym na szczeblu powiatowym. Zanim jednak zakwalifikowali się do zawodów musieli wygrać zawody gminne, które odbyły się w naszej szkole. W turnieju gminnym uczestniczyły tylko trzy szkoły : SPPodleszany, SPKsiążnice oraz SPChorzelów. Nasi chłopcy nie dali szans rywalom i wygrali wszystkie swoje mecze awansujac do dalszych rozgrywek. Na szczeblu powiatowym również okazali się bezkonkurencyjni i wygrali wszystkie mecze pokonując kolejno szkoły z Mielca, Jaślan oraz Ziempniowa. Kolejnym etapem bedą zawody rejonowe, które odbędą się 26 marca w Iwierzycach. Trzymajmy kciuki za naszych chłopców!
[Zobacz powiększenie]

[Zobacz powiększenie]

W szkole uczymy również przez działanie, uczniowie mają okazję być twórcami, uczą się podejmować decyzje grupowe i rozwiązywać konflikty. Uczeń pracując w sposób kreatywny odnajduje w sobie inspiracje i motywacje do podejmowania coraz to nowych wyzwań, odkrywa w sobie nowe możliwości. Okazję do takiego działania mieli uczniowie klasy IV, którzy pod opieką p.E.Babuli przygotowali samodzielnie projekt grupowy „Nasza Narnia”. Projekt ten był inspirowany lekturą „Opowieści z Narnii”. Uczniowie pracując w grupach, stworzyli swoje baśniowe światy, zaludnili je różnymi stworami, zwierzętami, wymyślili dla nich historię, mapy, godła, hymny, a nawet słowniki. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tej ciekawej prezentacji uczniowskich talentów.
[Zobacz więcej zdjęć]
Dwie uczennice szkoły podstawowej: Angelika Paterak i Aleksandra Bednarz wzięły udział w  Szkolnym Konkursie Piosenki Polskiej,  który odbył się w naszej szkole 3 marca. Obydwie reprezentantki szkoły podstawowej zostały nagrodzone przez jury.
[Zobacz powiększenie]

[Zobacz powiększenie]

Uczeń naszej szkoły  Bartosz Gaj został finalistą Wojewódzkiego Konkursu Matematyczno-Przyrodniczego. Uczeń do konkursu został przygotowany przez p.J. Korzec i p. H.Gacek. Gratulujemy.
W lutym obchodziliśmy rocznicę urodzin patrona szkoły podstawowej - Mikołaja Kopernika. W tym roku postanowiliśmy głębiej zapoznać wszystkich uczniów z biografią tego prawdziwego geniusza, największego z astronomów, który zatrzymał Słońce, a wprawił w ruch Ziemię. W szkole został więc przeprowadzony  konkurs wiedzy o Mikołaju Koperniku. Uczniowie mieli okazję wykazać się wiedzą dotyczącą życia i dokonań astronoma rozwiązując liczne krzyżówki, układanki, zagadki. Wszystkim dopisywały humory, a rywalizacja była naprawdę zacięta. Konkursowi wiedzowemu towarzyszyły konkursy plastyczne: konkurs na portret patrona szkoły i konkurs na wykonanie z masy solnej toruńskich pierniczków, nieodłącznie kojarzących się z M. Kopernikiem. Konkursy przeprowadziła p.K.Muniak we współpracy z p.E.Babulą i p.M.Lasek.
[Zobacz więcej zdjęć]
W dniach 8 - 10 marca odbędą się dla uczniów naszej szkoły Rekolekcje Wielkopostne.

Program rekolekcji dla uczniów Szkoły Podstawowej:

  • Poniedziałek - 8 marca godz. 11.00
    - Msza św. i nauka rekolekcyjna dla dzieci.
    - Po Mszy św. nabożeństwo Drogi Krzyżowej i konferencja.
  • Wtorek - 9 marca godz. 12.00
    - Konferencja przygotowująca do spowiedzi i Spowiedź św.
    - Msza św. i nauka rekolekcyjna dla dzieci.
  • Środa - 10 marca godz. 11.00 
    - Msza św. i nauka rekolekcyjna
    - Po Mszy św. nabożeństwo wielkopostne na zakończenie rekolekcji.
    Na czas owocnego przeżywania rekolekcji i duchowej odnowy życzymy Szczęść Boże!
  • Luty 2010
    Rozpoczęły się długo oczekiwane w tym roku szkolnym ferie zimowe.  W okresie zimowego odpoczynku w dniach 15 - 19 lutego odbędą się w budynku "Dużej Szkoły " zorganizowane zajęcia w godz. 900- 1200. Harmonogram zajęć znajduje się na stronie naszego gimnazjum. Życzymy wszystkim udanego, zdrowego i bezpiecznego wypoczynku.
    Zimowa mroźna aura zaprasza do zabaw na śniegu. Dnia 3 lutego uczniowie klasy VIb wraz z dwójką opiekunów: p.M.Aleksandrowicz i p.M.Woźniakiem zorganizowali  kulig w pobliskim lesie. Dwa zaprzęgi konne powiozły dzieci w zimowy leśny krajobraz. Wśród śmiechów i wesołych pokrzykiwań słychać było delikatne pobrzękiwanie dzwoneczków. Ci, którzy zmarzli mogli zagrzać się przy ognisku. Tutaj można też było upiec sobie kiełbaskę.
    [Zobacz więcej zdjęć]
    Koniec karnawału obfitował w liczne zabawy i baliki. Uczniowie klas IV-VI bawili się na  walentynkowej dyskotece,  zaś klasy I-III na  Baliku Karnawałowym. Balik poprowadził wodzirej - instruktor tańca p.M.Sosiński. Dzieci wspaniale bawiły się w rytmie karnawałowych tanecznych zabaw. Konkurs Przebierańców wyłonił najciekawsze prezentacje bajkowych postaci. Słodki poczęstunek oraz nagrody konkursowe ufundowała Rada Rodziców. Szczególne podziękowania kierujemy do dyrekcji SOKiS w Chorzelowie za udostępnienie sali tanecznej.
    [Zobacz więcej zdjęć]

    [Zobacz więcej zdjęć]

    4 i 10 lutego uczniowie naszej szkoły brali udział w szkolnych eliminacjach do konkursów powiatowych: historycznego i konkursu wiedzy polonistycznej. Do następnego etapu konkursu polonistycznego  Na scenie i za kulisami zakwalifikowały się uczennice:  Angelika Paterak  (Vb) iJustyna Ciejka (VIb), a w drugim etapie konkursu  historycznego  weźmie udział  Dominika Rajca  (VIa).Uczennice do konkursów zostały przygotowane przez p. E. Babula i p. R. Flis. Uczennica klasy VIa Oliwia Bańka została  laureatem Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego. Gratulujemy uczennicy i jej opiekunowi p. M. Przyłuckiej.
    Uczniowie klas I poznali już cały alfabet i wszyscy potrafią dobrze czytać. Sprawdziła to p.bibliotekarka - A.Korzeń, która uczestniczyła w  konkursie czytania  tekstów poznanych w I semastrze. Zwycięzcy otrzymali dyplomy i nagrody. Nagrodą dla wszystkich uczniów było uroczyste  Pasowanie na czytelnika. P.bibliotekarka zapoznała najmłodszych czytelników z regulaminem biblioteki, zwróciła uwagę na "prośby książki", po czym odbyło się uroczyste ślubowanie. Dzieci pożyczyły pierwsze bajeczki, które przeczytają w czasie ferii.
    [Zobacz więcej zdjęć]
    W lutym rozpoczęły się zajęcia II etapu projektu Pierwsze uczniowskie doświadczenia drogą do wiedzy,  które wraz z uczniami swojej klasy Ib prowadzi p.J.Gawryś. Dzieci doskonalą swoje zdolności poprzez pracę i zabawę w trzech Ośrodkach Zainteresowań. Różnorodność środków i pomocy dydaktycznych zakupionych w ramach projektu przyczynia się do rozwijania inteligencji wielorakich, na których oparta jest idea projektu.
    [Zobacz więcej zdjęć]
    W dniu 4 lutego 2010r. (czwartek)  odbędą się  spotkania z rodzicami: 

    - godz.1630 - kl.I-III w budynku "Małej Szkoły"

    - godz.1700 - kl.IV-VI w budynku "Dużej Szkoły."


    Zapraszamy rodziców uczniów klas I-III na  przedstawienie jasełkowe,  które zaprezentuje koło teatralne "Mali - wielcy artyści" działające w ramach unijnego projektu "W mądrości - kapitał przyszłości" w dniu 4 lutego o godz. 1600 w budynku "Małej Szkoły".
    Styczeń 2010
    W dniu 27 stycznia uczniowie kl.IIIa i IIIb wraz z wych. p.M.Klechą i p.J.Pyrzyńską, zaprosili swoje babcie i dziadków na spotkanie. Uczniowie w ramach projektu WMKP na kółku teatralnym przygotowali jasełka. Pozostałe dzieci przedstawiły krótką część artystyczną. Rodzice z obu klas przygotowali słodki poczęstunek. Babcie i dziadkowie byli wdzięczni i wzruszeni.
    [Zobacz więcej zdjęć]
    25 stycznia w szkole podstawowej został przeprowadzony  konkurs ortograficzny dla uczniów klas IV-VI. Wszyscy uczniowie z wielkim zaangażowaniem walczyli o tytuł "Mistrza ortografii". Komisja konkursowa w składzie: p.E. Babula, p.K.Muniak i p. A. Korzeń przyznała następujące miejsca:
    • I miejsce:Justyna Ciejkakl.VIb
    • II miejsce:Oliwia Rajcakl.IV
    • III miejsce:Angelika Paterakkl.Vb
    [Zobacz powiększenie]
    26 stycznia uczniowie kl.IIb wraz z wych. p.R.Żak, zaprosili babcie i dziadków na uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Dzieci przedstawiły swoim gościom program artystyczny, śpiewały piosenki i recytowały wiersze. Później złożyły babciom i dziadkom życzenia i wręczyły własnoręcznie zrobione laurki i upominki. W rodzinnej atmosferze przy ciastku, kawie i herbacie bardzo miło upłynął czas.
    [Zobacz więcej zdjęć]
    22 stycznia uczniowie kl.IIa wraz z wych. p.Z.Pawłowską, zorganizowali spotkanie z okazji Dnia Babci i Dziadka,  na które licznie przybyli dziadkowie. Uczniowie recytowali wiersze, śpiewali piosenki oraz pastorałki i kolędy. Złożyli życzenia i wręczyli własnoręcznie wykonane laurki i upominki. Bardzo miło wszyscy spędzili czas przy herbacie i ciastku, które przygotowali rodzice.
    [Zobacz więcej zdjęć]
    Przyszła piękna, śnieżna zima. Z zimowej aury najbardziej zadowolone są dzieci. Uczniowie klas I-III w pełni korzystają z uroków zimy. W ramach lekcji wychowania fizycznego często wychodzą na zajęcia na świeżym powietrzu. Zjeżdżają z pobliskich pagórków, urządzają koleżeńskie kuligi i bitwy na śnieżki. Zabawy pod opieką wychowawców są bezpieczne i sprzyjają prozdrowotnym nawykom.
    [Zobacz więcej zdjęć]
    8 stycznia uczniowie klasy V b wraz z wych. - p.E.Babulą gościli w przedszkolu. Podczas tej wizyty zaprezentowali przedszkolakom przedstawienie jasełkowe pt: Narodziła się nam nadzieja i miłość. W przedstawieniu wykorzystano popularne kolędy i wiersze Cz. Miłosza. Była to dla wszystkich wspólna lekcja tradycji i zwyczajów bożonarodzeniowych.
    [Zobacz więcej zdjęć]
    Grudzień 2009
    Jak obyczaj stary każe,
    według ojców naszej wiary,
    pragnę złożyć Wam życzenia
    w dzień Bożego Narodzenia.
    Niech ta gwiazdka betlejemska,
    która świeci nam o zmroku,
    doprowadzi Was do szczęścia
    w nadchodzącym Nowym Roku.

    Redakcja

    [Zobacz powiększenie]
    Wigilia w "Małej Szkole"
    22 grudnia uczniowie klas I-III zebrali się na wspólnym spotkaniu wigilijnym. Nastrojowa dekoracja sali przygotowana przez p.J.Pyrzyńską wprowadziła wszystkich w atmosferę nadchodzących świąt. Klasa IIa przedstawiła montaż słowno-muzyczny przygotowany pod kierunkiem wych.Z.Pawłowskiej. Uczniowie przedstawili piękne, świąteczne wiersze i zaśpiewali nieznane pastorałki. Wspólne śpiewanie kolęd i pastorałek odbyło się w rytmie karaoke przygotowanym przez J.Gawryś. Dzięki widocznym na prezentacji słowom dzieci z dużym zaangażowaniem potrafiły wyśpiewać wszystkie zwrotki znanych i lubianych kolęd oraz mniej znanych pastorałek. Po kolędowaniu nastąpiło dzielenie się opłatkiem i składanie świątecznych życzeń.
    [Zobacz więcej zdjęć]
    21 grudnia uczniowie klas IV-VI obejrzeli w rzeszowskim kinie "Helios" trójwymiarową ekranizację ponadczasowego utworu K.Dickensa  "Opowieść wigilijna".  Jest to utwór, który traktuje o magicznym okresie świąt Bożego Narodzenia. Jego bohater-Ebenezer Scrooge jest starym skąpcem, który chyba jako jedyny mieszkaniec Londynu nie poddaje się radosnej atmosferze świąt. W Wigilię odwiedzają go duchy, które uświadamiają skąpcowi, że nie ma nikogo, kto by go szczerze kochał. Opowieść ta doskonale wprowadziła wszystkich w atmosferę nadchodzących świąt i przypomniała nam, że na dobre zmiany nigdy nie jest zbyt późno.
    [Zobacz powiększenie]
    Dobiegła końca realizacja I etapu projektu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Kapitał Ludzki pod nazwą  Pierwsze uczniowskie doświadczenia drogą do wiedzy. 
    Więcej o realizacji zadań projektowych na stronie I etap - Pierwszaki. 
    Zachęcamy również do obejrzenia prezentacji multimedialnej z zajęć I etapu projektu  Każde dziecko jest zdolne 
    [Zobacz więcej zdjęć]
    Świąteczne wypieki
    Grudzień to czas przygotowań do świąt. Uczniowie klasy IIIB z wych.J.Pyrzyńską postanowili upiec pierniczki. Dzieci przyniosły potrzebne do pieczenia produkty: mąkę, miód, jajka, przyprawę do piernika, masło, sodę, stolnicę, wałki do ciasta, foremki, a także piekarnik do pieczenia. W klasie wspólnie zarabialiśmy ciasto. Później każdy wyczarowywał swoje piernikowe wzory. Upieczone pierniki smakowały wspaniale. Po całej szkole roznosił się zapach pierników, przypominając, że święta już tuż, tuż.
    [Zobacz więcej zdjęć]
    4 grudnia dzieci z klas I-III odwiedził  św.Mikołaj. Uczniowie z kl.Ia przygotowali wraz ze swoją wych. - p.B.Torba, montaż słowno-muzyczny, którym przywitali zacnego gościa i wszystkich zgromadzonych uczniów i nauczycieli. Św.Mikołaj wręczył wszystkim uczniom słodkie przysmaki i złożył serdeczne świąteczne życzenia. Serdecznie dziękujemy za otrzymane upominki!
    [Zobacz więcej zdjęć]
    Listopad 2009
    Samorząd Uczniowski już po raz dziesiąty przyłączył się do ogólnopolskiej akcji Góra Grosza.  Patronat nad akcją sprawuje Ministerstwo Edukacji Narodowej. Celem jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie i dofinansowanie domów dla dzieci, rodzinnych domów dziecka, pogotowi rodzinnych, kwalifikowanych rodzin zastępczych oraz dla najbardziej potrzebujących domów dziecka, które realizują prorodzinne programy wychowawcze. Dotychczasowe edycje akcji utwierdziły nas w przekonaniu, jaką siłę może mieć jeden grosz.Jeden grosz znaczy niewiele, ale potężna góra grosza może przyczynić się do poprawy sytuacji dzieci, które nie z własnych przyczyn zostały odseparowane od domu rodzinnego, od swoich najbliższych.
    Dnia 13 listopada w Woli Mieleckiej odbył się  Konkurs Poezji i Pieśni Patriotycznej uczniów szkół podstawowych i gimnazjów Gminy Mielec. W kategorii pieśni patriotycznej jury przyznało nagrody Angelice Paterak, Konradowi Sosińskiemu i Aleksandrze Bednarz, natomiast Maciej Dąbrowski został wyróżniony. Uczniów do konkursu przygotowała nauczycielka muzyki - p. S.Kania. Gratulujemy sukcesu.
    [Zobacz powiększenie]
    10 listopada w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie odbył się  finał Podkarpackiego Konkursu Literatura i Dzieci - Nasze Marzenia. Konkurs ten był zorganizowany pod patronatem Marszałka Województwa Podkarpackiego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Literatura i czytelnictwo. Naszą szkołę w finale reprezentował uczeń klasy IV Konrad Sosiński.
    10 listopada uczniowie "Małej Szkoły" uczcili  Święto Niepodległości. Uczniowie klasy IIIb pod kierunkiem wych. J.Pyrzyńskiej przygotowali montaż słowno-muzyczny upamiętniający drogę Polaków do odzyskania niepodległości. Wszystkie dzieci w uroczystych apelowych strojach wysłuchały pięknych żołnierskich pieśni i wierszy będących wspomnieniami tamtych chwil. Uczniowie odwiedzili również Cmentarz Wojskowy w naszej miejscowości, gdzie zapalili znicze i złożyli hołd walczącym żołnierzom na różnych frontach, a pochodzących z Chorzelowa i okolic.
    [Zobacz więcej zdjęć]
    Październik 2009
    Zapraszamy wszystkich uczniów i wszystkie uczennice Szkoły Podstawowej w Chorzelowie do udziału w dodatkowych, atrakcyjnych zajęciach pozalekcyjnych realizowanych w ramach projektu  "W mądrości - kapitał przyszłości".  Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Kapitał Ludzki. Już rozpoczęliśmy nabór na poszczególne zajęcia. Więcej na stronie projektu  W mądrości - kapitał przyszłości. 
    [LogoWMKP]
    27 października odbyła się w "Małej Szkole" uroczystość  Ślubowania i Pasowania Klas I. Uczniowie przedstawili zaproszonym gościom - dyrekcji, nauczycielom i rodzicom, wiersze i piosenki, które przygotowali pod kierunkiem wychowawczyń - B.Torby i J.Gawryś. Zdaniem dyrektora - p.Dariusza Marka wzorowo zdali swój egzamin i przystąpili do uroczystego Ślubowania. Pasowania na ucznia dokonali - dyrektor p.D.Marek i wicedyrektor - p.J.Korzec. Klasowe Rady Rodziców ufundowały książkowe upominki i słodki poczęstunek dla najmłodszych uczniów. Życzymy Pierwszoklasistom samych sukcesów w dalszej edukacji!
    [Zobacz więcej zdjęć]
    Uczniowie klasy IIb pod kierunkiem wychowawczyni - p.R.Żak już drugi miesiąc realizują projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego  Pierwsze uczniowskie doświadczenia drogą do wiedzy. Dzieci poprzez zajęcia w ośrodkach zainteresowań rozwijają swoje zdolności. W czasie zajęć wykorzystywane są ciekawe pomoce dydaktyczne, które szkoła otrzymała dzięki udziałowi w projekcie. Więcej na stronie  pierwszaki. 
    [Zobacz więcej zdjęć]
    20 października uczniowie naszej szkoły wzięli udział w etapie gminnym konkursu Literatura i dzieci - nasze marzenia. W konkursie wzięło udział 6 reprezentantów naszej szkoły, przygotowanych pod kierunkiem nauczycieli - R.Żak, J.Pyrzyńskiej i E.Babuli.  Kacper Zięba  w kategorii piosenka i  Konrad Sosiński w kategorii recytacja, zdobyli nagrody i zakwalifikowali się do etapu rejonowego. Gratulujemy sukcesu!
    [Zobacz więcej zdjęć]
    Ukazał się pierwszy numer  Gazetki Szkolnej. Redagują go uczniowie klasy IV - Oliwia Rajca i Konrad Sosiński, pod opieką nauczycieli - M. Przyłuckiej i E.Babuli. Z gazetką można zapoznać się również na naszej stronie internetowej. Zapraszamy do poczytania -   Gazetka szkolna nr1
    Uczniowie klasy V b pod opieką wychowawcy od października 2009r. przystąpili do programu Centrum Edukacji ObywatelskiejPoczytaj, mi przyjacielu.W ramach programu piątoklasiści będą czytać przedszkolakom baśnie, a po lekturze wspólnie się bawić, śpiewać i tańczyć. Program jest wartościowy dla wszystkich jego uczestników, gdyż kontakt i praca z małymi dziećmi rozwija odpowiedzialność i cierpliwość, buduje poczucie wartości, pomaga pokonać nieśmiałość, pozwala zdobyć doświadczenie w pracy na rzecz innych, kształtuje nawyk czytania książek, ale przede wszystkim przynosi wiele radości. Ile radości dają takie spotkania mogliśmy się przekonać już podczas pierwszej wizyty w przedszkolu. Wspólna zabawa podobała się przedszkolakom na tyle, że wyraziły zgodę na nasze częste wizyty.
    [Zobacz powiększenie]

    [Zobacz powiększenie]

    2 października został rozstrzygnięty konkurs Polskiego Stowarzyszenia Na Rzecz Osób Z Upośledzeniem Umysłowym  Podaruj mi imię. W konkursie tym wzięło udział 14 przedszkoli z terenu powiatu mieleckiego, w tym i nasze przedszkole. Na konkurs wpłynęło 147 prac, z czego komisja konkursowa wyróżniła 33 prace. Wśród wyróżnionych przedszkolaków znalazło się aż dziewięcioro z naszego przedszkola. Gratulujemy sukcesu!
    [Zobacz powiększenie]
    Uczniowie V i VI klasy wraz ze swoimi nauczycielami p. E. Babulą i p .K. Muniak przystąpili do programu polonistycznego  Wielki sprawdzian.  Celem tego programu jest przygotowanie uczniów do sprawdzianu po szkole podstawowej. W ramach programu uczniowie systematycznie rozwiązują standaryzowane testy kompetencji, a nauczyciele regularnie sprawdzają poziom wiedzy i umiejętności. Dodatkowym plusem programu jest możliwość porównania wyników klasy z wynikami wszystkich klas objętych programem.
    Wrzesień 2009
    30 września obchodziliśmy Dzień Chłopaka,  to dość nowe święto uczciliśmy wspólną dyskoteką. Wszyscy bawili się świetnie. Chłopcom z naszej szkoły jeszcze raz życzymy wszystkiego najlepszego.
    [Zobacz powiększenie]
    30 września klasy III wraz z opiekunami - M.Klechą, J.Pyrzyńską i A.Korzeń były na wycieczce w skansenie w Kolbuszowej.  W skansenie zwiedziły stare, zabytkowe budowle - chałupy z XIX i XX wieku, młyn wodny, wiatraki oraz budynek dawnej szkoły, w którym mieści się wystawa "Jak to ze lnem było". Uczestniczyli także w zajęciach "Kipi ciasto w dzieży". W jednej z chat, gospodynie ubrane w ludowe stroje, pokazywały jak dawniej piekło się chleb. Dzieci skosztowały pysznych bochenków i broziaków z kuchennej blachy. Pełne wrażeń wróciły do Chorzelowa.
    [Zobacz więcej zdjęć]
    22 września uczniów klas I-III w budynku "Małej Szkoły" odwiedził policjant.  Pan policjant zwrócił szczególną uwagę dzieci na zachowanie bezpieczeństwa w drodze do szkoły, poruszanie się na drogach po zmroku, zachowanie podczas spotkania obcych ludzi i nieznanych zwierząt. Dzieci z wielką uwagą słuchały gościa, zadawały wiele pytań i udzielały odpowiedzi na pytania gościa związane z bezpieczeństwem na drodze i w domu. Duże zainteresowanie wzbudził film podsumowujący poruszane zagadnienia. Ciekawym doświadczeniem był pobyt w policyjnym wozie i dotknięcie policyjnych akcesoriów.
    [Zobacz więcej zdjęć]
    18 września młodzież szkoły podstawowej włączyła się do akcji  Sprzątanie świata.  W ramach akcji uczniowie posprzątali otoczenie szkoły. Wszyscy chętnie wzięli udział w przedsięwzięciu, które ma na celu kształtowanie nawyków estetyki własnego otoczenia. Akcja uczy również dostrzegania zależności stanu środowiska od codziennych zachowań i czynności.
    [Zobacz powiększenie]

    [Zobacz powiększenie]

    16 września uczniowie klas III wybrali się na wycieczkę do lasu.  Była piękna, słoneczna pogoda. W drodze do lasu dzieci obserwowały pola uprawne, natomiast w lesie zwróciły uwagę na warstwową budowę lasu. Odpoczęly na polanie pełnej wrzosów. Piękny jest las jesienią.
    [Zobacz więcej zdjęć]
    15 września w szkole podstawowej odbyły się  wybory do Uczniowskiej Rady Szkoły.  Wybory były poprzedzone kampanią wyborczą, podczas której kandydaci do samorządu prezentowali swoje plakaty wyborcze. W tajnych wyborach największe poparcie uzyskał uczeń klasy V-Patryk Kędzior. Nowy samorząd zdecydował się wydawać gazetkę szkolną, jej pierwszy numer już wkrótce!
    [Zobacz więcej zdjęć]
    Nowy dyrektor Zespołu Szkól w Chorzelowie mgr Dariusz Marek rozpoczął sprawowanie swojej funkcji od powiększenia  przedszkola o II oddział.  Dotychczas do przedszkola uczęszczało 25 dzieci, natomiast w bieżącym roku szkolnym liczbę tę zwiększono do 46. Większy nabór był możliwy dzięki powiększeniu bazy lokalowej, dla potrzeb przedszkola zaadaptowano bowiem jedną z dotychczasowych sal lekcyjnych. Teraz chorzelowskie maluchy mogą bawić się i uczyć w dwóch przestronnych, wyposażonych w nowe, kolorowe mebelki salach. W trosce o wszechstronny rozwój podopiecznych w przedszkolu realizowany jest program Dobry start,  który jest finansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego. W ramach tego programu w przedszkolu odbywają się zajęcia z rytmiki, logopedii i języka angielskiego. 
    [Zobacz powiększenie]

    [Zobacz powiększenie]

    Spotkania z rodzicami
    W dniu 17.09.2009 r. (czwartek) w Zespole Szkół w Chorzelowie odbędą się spotkania z rodzicami uczniów wg następującego harmonogramu:
    - godz. 16.30 kl. I-III szkoły podstawowej w budynku "Małej Szkoły"
    - godz. 17.00 kl. IV-VI szkoły podstawowej w budynku "Dużej Szkoły"
    - godz.18.00 kl. I-III gimnazjum.
    Serdecznie zapraszamy rodziców.
    Samorząd ma już opiekuna
    Dnia 4 września w szkole podstawowej odbyły się wybory opiekuna SU. Uczniowie kolejny raz powierzyli tę funkcję pani Marcie Przyłuckiej. Osoba opiekuna SU jest bardzo ważna w szkole, ponieważ ma on ogromny wpływ na uczenie się przez młodzież form i technik współżycia społecznego, daje poczucie bezpieczeństwa broniąc praw ucznia. Opiekun ma również wpływ na organizowanie kół zainteresowań na terenie szkoły. Pani M. Przyłucka jak dotąd sprawdzała się w funkcji animatora i doradcy młodzieży, dlatego też po raz kolejny została jej przedstawicielem.
    1 września dyrektor Zespołu Szkół w Chorzelowie - p. mgr Dariusz Marek, zainaugurował rozpoczęcieNowego Roku Szkolnego 2009/2010.Szczególnie serdecznie powitał uczniów klas I i życzył im wielu radosnych chwil w murach naszej szkoły. Przypomniał o 70 rocznicy wybuchu II wojny światowej. Życzył wszystkim uczniom i pracownikom wielu sukcesów. Przewodnicząca Rady Rodziców - p. Małgorzata Lelakowska powitała wszystkich zebranych życząc wszystkiego najlepszego na nadchodzący Nowy Rok Szkolny.
    [Zobacz więcej zdjęć]
    Nasza szkoła została zakwalifikowana do projektu edukacyjnego:"Pierwsze uczniowskie doświadczenia drogą do wiedzy".Głównym celem projektu jest wdrożenie elastycznego modelu edukacji, dostosowanego do indywidualnych potrzeb i możliwości uczniów z wykorzystaniem nowatorskich metod i treści kształcenia. Projekt będzie realizowany w ciągu trzech lat od 2009 do 2011 roku. Program realizowany z wykorzystaniem teorii inteligencji wielorakich Howarda Gardnera, będzie służył wykryciu u każdego dziecka dominującej inteligencji. Praca z dziećmi będzie prowadzona podczas zajęć obowiązkowych oraz na zajęciach dodatkowych. Szkoła otrzymała bezzwrotny zestaw środków dydaktycznych o wartości 8 000zł, w celu zorganizowania na ich bazie tzw. ośrodków zainteresowań. Projekt "Pierwsze uczniowskie doświadczenia drogą do wiedzy" jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Więcej informacji o projekcie na stroniewww.pierwszaki.eu
    Nasza szkoła posiada certyfikat "Szkoła z klasą"
    [Szkoła z klasą]
    "Nasza szkoła posiada pracownię komputerową sfinansowaną ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego"
    [Europejski Fundusz Społeczny]
    [Strona angielskojęzyczna]
    English for you
    [Gimnazjum w Chorzelowie]
    Program WOŚP "Ratujemy i uczymy ratować"
    [Ratujemy i uczymy ratować]